Już teraz! Doskonale znana seria wentylatorów KD do kanałów okrągłych pojawiła się także w wersji EC!

JUŻ JEST! NOWA SERIA WENTYLATORÓW KANAŁOWYCH KD - teraz w wersji z silnikami EC!
Czym jest technologia EC? Pozwala ona sterowanie silnikami elektrycznymi. Jest to technologia wysoce zaawansowana oraz inteligentna. Układy kontroli, które zostały tutaj zastosowane, wbudowane i zminiaturyzowane pozwalają na eliminację strat, które wynikają w skutek poślizgu silnika.

Zastosowanie tej technologii zapewnia pracę silnika w optymalnym zakresie prędkości. W porównaniu z silnikami standardowymi AC, nowe silniki w wersji EC wykorzystują w efektywny sposób część energii wynikającej ze strat w silnikach AC.Dużą zaletą wentylatorów EC jest niższy pobór energii oraz zupełnie inne własności regulacji.
Są one w stanie sprostać niemalże każdemu wydatkowi powietrza, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sprawności urządzenia. Przy takiej samej ilości powietrza, pobór energii jest wyraźnie mniejszy niż w przypadku silników AC.

Elastyczność pracy wentylatorów z silnikami EC, zwłaszcza przy niższych prędkościach pozwala na znaczną oszczędność energii w porównaniu z pracującymi w tych samych warunkach silnikami asynchronicznymi. Zredukowany pobór energii gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacji.

Nowa seria wentylatorów przeznaczona jest do kanałów o przekroju kołowym. Posiadają one koła wirnikowe o przepływie diagonalnym (promieniowo-osiowym), silniki z wibrującą obudową EC.

Klamry montażowe FK, które prowadzą do eliminacji wszelkich wibracji przenoszonych na system kanałów, jednocześnie znacznie ułatwiają instalację wentylatora.

Wentylatory KD EC dostarczane są z przygotowanym potencjometrem (0-10V). Umożliwia to prostą regulację wentylatora, a ponadto ustawienie urządzenia w dowolnym punkcie pracy. Potencjometr ustawiony jest fabrycznie w zakresie 6-10V, jednak nastawa prędkości może być dowolnie zmieniana w zależności od potrzeb instalacji wentylacyjnej.


Więcej informacji na [url]http://www.systemair.pl

Źródło: Systemair S.A.