Oferta firmy Systemair powiększyła się ostatnio o wentylatory typu JET-FAN przeznaczone do wentylacji i oddymiania parkingów w centrach handlowych.


Oferta firmy Systemair (www.systemair.pl) powiększyła się ostatnio o wentylatory typu JET-FAN przeznaczone do skutecznej wentylacji i oddymiania m.in. parkingów w centrach handlowych. Pozwalają one skutecznie wyeliminować kanały wentylacyjne, a przede wszystkim są uniwersalnym sposobem realizacji zarówno konwencjonalnej wentylacji, jak również pełnią rolę oddymiania pożarowego. Zalety stosowania tych urządzeń to przede wszystkim:
- eliminacja budowy drogiej instalacji,
- zastosowanie dwubiegowych wentylatorów pozwala na uzyskanie dwufunkcyjnej instalacji: do wentylacji i oddymiania,
- poprawa jakości powietrza poprzez mieszanie powietrza w całej objętości,
- dzięki dużej ilości powietrza przewiewanego przez cały budynek podczas pożaru, zapewnia lepszą ochronę termiczną konstrukcji budynku,
- mniejsze koszty instalacji i eksploatacji.

Wentylator JET-FAN
Wentylatory JET-FAN są wyposażone w wirniki o przepływie osiowym z aluminowymi łopatami o nastawialnym kącie natarcia.
Wentylatory do wentylacji zwykłej serii AJR i AJ8 są przystosowane do pracy z powietrzem o temperaturze maksymalnej około 60oC.
Wszystkie wentylatory (również oddymiające) mogą być wyposażone w silniki dwubiegowe (wentylatory dwufunkcyjne) jak również w silniki przystosowane do zasilania falownikiem. Wentylatory oddymiające dwubiegowe sa przystosowane do pracy ciągłej w funkcji wentylacji zwykłej.
Wentylatory Systemair są badane pod względem aerodynamicznym oraz akustycznym na stanowisku badawczym Systemair akredytowanym przy AMCA.