Najnowsze modele regulatorów AURATON przygotowane na sezon grzewczy 2012-2013 właśnie pojawiły się w ofercie firmy LARS. Jeszcze bardziej funkcjonalne, energooszczędne i niezawodne urządzenia do zarządzania komfortem cieplnym już w zasięgu ręki!

Jesień pełna nowości
AURATON 2030 i AURATON 2030 RTH to najnowsze tygodniowe, programowalne regulatory temperatury w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej. Wyróżnia je zaawansowana technologia, wyjątkowa energooszczędność, doskonały wygląd oraz wiele nowych, ciekawych funkcji, które pozwolą użytkownikowi jeszcze lepiej i bardziej efektywnie zarządzać temperaturą we wnętrzach własnego domu, mieszkania czy biura. Do zapoznania się z właściwościami nowych produktów zaprasza Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta inteligentnych rozwiązań z dziedziny techniki grzewczej i automatyki domowej.

Nowe modele, nowe możliwości!
Zależnie od indywidualnych potrzeb, obydwa rodzaje nowych produktów AURATON (przewodowy i bezprzewodowy) umożliwiają użytkownikowi ustawienie aż do 8 różnych temperatur w ciągu dnia, z dokładnością co do minuty. W pamięci regulatorów można zakodować do 8 programów dla każdego z dni powszednich i po tyle samo dla soboty oraz niedzieli. Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie zaplanować temperaturę wewnątrz danego budynku, dostosowując ją do określonej pory dnia czy przedziału czasowego. Do wykorzystania mamy także 3 dodatkowe tryby temperatury – ręczny, urlopowy i przeciwzamrożeniowy, które mogą okazać się przydatne podczas dłuższej nieobecności w domu czy biurze lub gdy chcemy zmienić na chwilę zadany wcześniej program temperatury w ciągu dnia. Wszystkie zmiany oraz wskazania regulatora możemy śledzić na czytelnym wyświetlaczu LCD. W zależności od naszych upodobań, podświetlenie może mieć kolor czerwony, zielony lub biały (neutralny).
Ciekawą funkcją nowych modeli AURATON jest również możliwość kalibracji wskazań temperatury regulatora. Przykładowo, gdy poziom temperatury wyświetlony na regulatorze różni się od tego, co pokazuje termometr rtęciowy zawieszony na ścianie w tym samym pomieszczeniu, możemy skalibrować wskazania temperatury na regulatorze tak, by pokazywał identyczną temperaturę, jak ta na termometrze rtęciowym.

Technologia LMS
Nowy, bezprzewodowy regulator AURATON 2030 RTH oparty jest na rewolucyjnej technologii LMS, opatentowanej przez specjalistów z firmy LARS. Ten nowy standard w komunikacji radiowej charakteryzuje się bardzo silnym i stabilnym kodowaniem oraz dużym zasięgiem. Urządzenia komunikują się bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz niezwykle krótkimi (4ms), zaszyfrowanymi transmisjami danych, a dzięki optymalizacji toru radiowego, osiągnięto wyjątkowo niski poziom zużycia energii oraz bezawaryjność urządzeń. Regulator AURATON 2030 RTH wraz z odbiornikiem AURATON RTH tworzą zestaw służący do zarządzania temperaturą we wnętrzach w sposób systemowy i efektywny.
Technologia LMS to okno na świat inteligentnej, energooszczędnej i ekologicznej automatyki domowej, opartej w 100% na polskich produktach najwyższej jakości. Zasadniczą wartością systemu jest możliwość jego ciągłego rozwoju. Wiąże się to ze stałym udoskonalaniem oprogramowania oraz tworzeniem nowych elementów w zależności od obszaru zastosowania oraz indywidualnych potrzeb klientów. Warto dodać, że właśnie dzięki systemowi LMS, firma LARS znalazła się w gronie laureatów III edycji konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii.

www.auraton.pl