Wavin Tigris to nowa nazwa, udoskonalonego i rozbudowanego o dodatkowe elementy, dobrze znanego na rynku systemu Tigris Alupex. System oparty jest na uniwersalnej wielowarstwowej rurze PE-X/Al/PE oraz kształtkach zaciskowych i wciskanych. Jest to niezawodny system stosowany do instalacji cieplej / zimnej wody użytkowej, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego.

Jedna rura, trzy złączki, ta sama cena
Wavin Tigris 3 w 1
Trzy złączki do jeden rury w tej samej cenie. Oto najnowsza oferta firmy Wavin w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris. Od kwietnia 2012 roku firma Wavin umożliwia instalatorom wybór między trzema różnymi rodzajami kształtek pasującymi do rury PE-X/Al/PE (Uwaga! teraz również w średnicy fi 63 mm):
1. Wavin Tigris K1 - udoskonalone kształtki tworzywowe (PPSU) zaprasowywane (tuleja ze stali szlachetnej) w średnicach od 16 mm do 63 mm
2. Wavin Tigris M1 – zupełnie nowe kształtki mosiężne zaprasowywane (tuleja ze stali szlachetnej) w średnicach od 16 mm do 63 mm
3. Wavin smartFIX - kształtki tworzywowe wciskowe typu push-fit w średnicach od 16 mm do 25 mm, których cechą jest szybki i łatwy montaż na wcisk bez konieczności używania narzędzi.

Co się zmieniło?
Kształtki Wavin Tigris K1 i M1 posiadają funkcję kontroli nieszczelności przed zaciśnięciem (DLF), która ujawnia każdą niezaciśniętą kształtkę podczas wykonywania próby szczelności. Nieprawidłowości w montażu i zaciśnięciu złączki widoczne są poprzez wyciek wody. Daje to instalatorowi pewność poprawnego wykonania wszystkich połączeń.

Innowacją jest także modyfikacja geometrii kształtek tworzywowych Wavin Tigris K1. Specjalnie wyprofilowany, sześciokątny trzpień kształtki i punktowe wciśnięcia w tulei zaprasowywanej ułatwiają montaż systemu. Krótsze korpusy kształtek i skrócone zaprasowywane tuleje powodują, że dużo łatwiejsze i szybsze jest teraz wykonanie precyzyjnego zacisku.

System Wavin Tigris został także rozbudowany zarówno w zakresie rury, jak i kształtek o średnicę 63 mm. Rozbudowana została również oferta poszczególnych kształtek w ramach systemu Wavin Tigris K1. Pojawiły się nowe …

Udogodnienia
Wszystkie kształtki w ramach systemu Wavin Tigris (K1, M1, smartFIX) można stosować zamiennie. Można też bez żadnego problemu stosować je wspólnie w ramach jednej instalacji, nie tracąc przy tym gwarancji.

Ważny jest również fakt, że wszystkie kształtki w danych typach i w danych średnicach systemu Wavin Tigris (K1, M1, smartFIX) mają jednakową cenę. Stąd możliwość ich dowolnego stosowania w instalacjach, wybór rodzaju kształtek zależy wyłącznie od instalatora.

Charakterystyka systemu Wavin Tigris (prezentowana w formie tabeli)
a) materiał rury
wewnętrzna rura z polietylenu sieciowanego elektronowo (wielowarstwowe rury zespolone (PE-Xc), zewnętrzna rura z polietylenu (PEHD lub PERT), pomiędzy nimi wkładka aluminiowa, połączone specjalnym klejem

b) materiał złączki
Wavin Tigris K1 - polifenylosulfon (PPSU), tuleja zaprasowywana ze stali szlachetnej
Wavin Tigris M1 - mosiądz, tuleja zaprasowywana ze stali szlachetnej
Wavin smartFix - korpus z polifenylosulfonu (PPSU), obudowa korpusu z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym

c) dostępne średnice
Wavin Tigris K1 – 16 – 63 mm
Wavin Tigris M1 – 16 – 63 mm
Wavin smartFix – 16 – 25 mm

d) dodatkowe zalety
Wavin Tigris K1 i M1 - funkcja kontroli nieszczelności przed zaciśnięciem (możliwość wizualnej identyfikacji niezaprasowanej złączki podczas próby ciśnieniowej)
Wavin smartFix – montaż bez konieczności stosowania narzędzi

e) montaż
Wavin Tigris K1 i M1 – na zacisk
Wavin smartFix – na wcisk

f) zastosowanie
– instalacje c/z wody użytkowej (system spełnia wymagania i normy dotyczące systemów instalacji wody pitnej)
– instalacje c.o. grzejnikowego i podłogowego.

Informacje i szkolenia
Nowa oferta Wavin Tigris to również nowa forma dotarcia do klienta. Wprowadzaniu na rynek nowych kształtek towarzyszy wiele działań skierowanych zarówno do dystrybutorów, jak również instalatorów. Przede wszystkim firma Wavin zachęca wszystkich zainteresowanych do skorzystania ze szkoleń i prezentacji, można w tej sprawie skontaktować się mailowo pisząc na adres kontakt@wavin.pl .
Kolejnym ciekawym pomysłem jest rozdawanie instalatorom „test pack’ów” czyli bezpłatnych próbek wszystkich trzech rodzajów kształtek Wavin Tigris – aby je otrzymać wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.wavin.pl.