Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) – uzyskała certyfikat jakości niemieckiej firmy Müller-BBM GmbH w standardzie ISO 7235. Próbie badawczej zostały poddane tłumiki akustyczne, służące do niwelowania hałasu generowanego przez instalację wentylacyjną, dostępne w portfolio spółki. To już drugi certyfikat przyznany tłumikom Centrum Klima przez firmę Müller-BBM GmBH – w styczniu 2010 roku został przyznany tłumikom TAO.

Jakość produktów Centrum Klima potwierdzona w Niemczech
Jakość produktów i rozwiązań technicznych stosowanych przez Centrum Klima pozwala na spełnianie najwyższych norm obowiązujących m.in. na wymagających rynkach europejskich – w Niemczech i Skandynawii. Podczas próby badawczej dokonano pomiaru tłumienia hałasu przy częstotliwościach 63 – 8000 Hz oraz straty ciśnienia całkowitego w tłumikach akustycznych. Wyniki badań wykazały, że badane produkty są zgodne ze standardem ISO 7235 oraz ISO 3741. Atest nadany tłumikom akustycznym zwiększa konkurencyjność produktów Centrum Klima na wymagających rynkach Europy Zachodniej.
W tym roku, certyfikat skandynawskiego instytutu KIWA SWEDCERT otrzymało pełne portfolio stalowych kanałów i kształtek okrągłych produkcji Centrum Klima.


„Stosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań na każdym etapie procesu produkcyjnego Centrum Klima znajduje swoje przełożenie na najwyższą jakość i konkurencyjność oferowanych produktów. Certyfikaty prestiżowych instytucji badawczych są dla nas dowodem, że nasze produkty spełniają najwyższe normy jakościowe – również te wymagane na rynkach Unii Europejskiej. Niemcy pozostają dla nas jednym z najważniejszych kierunków eksportu. Mamy nadzieję, że dzięki atestom niemieckiego instytutu badawczego, nasza ekspansja w tym kraju będzie jeszcze bardziej dynamiczna” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Sprzedaż eksportowa Centrum Klima w I kwartale 2012 roku wzrosła o 19% i stanowi obecnie blisko 38% przychodów spółki, co w pierwszym kwartale dało kwotę w wysokości około 8,8 mln zł. Centrum Klima działa na rynkach 40 krajów, m.in. Skandynawii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, natomiast największy udział w przychodach z eksportu należy do Niemiec, Belgii i Holandii.

Informacje o firmie:
Centrum Klima jest wiodącym na rynku polskim oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Firma działa na rynku wentylacji i klimatyzacji od 1995 roku, a od 2009 akcje spółki notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrum Klima jest jedyną firmą z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej notowaną na GPW w Warszawie oraz jednym z nielicznych przedstawicieli tego segmentu posiadających status spółki publicznej spośród firm europejskich. Firma zatrudnia ponad 200 osób.
Centrum Klima generuje ponad 31% przychodów ze sprzedaży produktów własnych (wzrost o 48,56% wobec 2010 roku), natomiast pozostałą część stanowi dystrybucja towarów innych producentów, głównie z Europy oraz Azji. Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Centrum Klima. Eksport gwarantuje spółce ciągłość zamówień o marżach nawet czterokrotnie wyższych niż w przypadku kontraktów na rodzimym rynku, co ma przełożenie na stabilność produkcji. Obecnie spółka prowadzi działania handlowe dla ponad 3000 klientów w 40 państwach, m.in. z Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy. W 2011 roku eksport stanowił 34,45% przychodów (wzrost o 37,92% wobec 2010 roku), a długoterminowa strategia zakłada wzrost do poziomu 45%.
Produkty oferowane przez spółkę dostarczane są generalnym wykonawcom, firmom instalacyjno-montażowym, deweloperom oraz podmiotom działającym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. W latach 2007-2011 Centrum Klima zrealizowała projekty na rzecz prestiżowych odbiorców oraz w znanych lokalizacjach, do których należą instytucje i obiekty użyteczności publicznej, centrale banków, duże centra handlowe, w tym m.in.:
• siedziba PAN, Pałac Prezydencki, Stacja Metra Kabaty
• Stadnion Narodowy, PGE Baltic Arena
• Bank PKO BP, Nordea, Deutsche Bank, Alior Bank,
• Centrum handlowe Złote Tarasy, Tesco, Carrefour
• Toyota Motor Poland, Vistula, Procter&Gamble, Cinema City Warszawa, LG Electronics, Volkswagen.
Centrum Klima posiada nowoczesny park maszynowy, w którego skład wchodzą maszyny czołowych producentów, takich jak: Spiro Int. (Szwajcaria), Azimuth Machinery (Kanada), Tormec (Szwajcaria), Drossbach (Niemcy), Cidan (Dania),Omera (Włochy). Firma dysponuje szerokim zapleczem produkcyjno-handlowym. Magazyn, hala produkcyjna oraz budynek biurowy zlokalizowane są w Wieruchowie. W Warszawie natomiast mieści się punkt sprzedaży i obsługi klienta wraz z dodatkowym magazynem. W latach 2008-2011 Centrum Klima zrealizowała inwestycje o wartości ponad 40 mln zł, w tym na park maszynowy 16 mln zł. Plan inwestycyjny na lata 2012-2013 wynosi 45 mln zł, z czego niemal 50% przeznaczone zostanie na nowe – zaawansowane technologicznie – maszyny. Centrum Klima oferuje swoim kontrahentom produkty najwyższej jakości, które spełniają najsurowsze normy m.in. Unii Europejskiej. Ponadto, spółka wdrożyła system zarządzana jakością ISO 9001:2008. Dzięki niezwykłej dbałości o produkty, Centrum Klima była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach za innowacyjność i jakość. Spółka otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Gospodarki, Jakość Roku oraz Lider Innowacji.
www.centrumklima.pl
http://blog.centrumklima.pl