Minimalizm to od kliku lat jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Cechuje go oszczędność oraz prostota form i barw, która stwarza wrażenie uporządkowania oraz przestronności. Jednak urządzając mieszkalną przestrzeń w tym stylu, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie ma miejsca na chaos i przypadkowe wybory. Wszystkie elementy wyposażenia i detale powinny być spójne i współgrać ze sobą. Dlatego też bardzo ważny jest wybór grzejnika, który nie tylko nie zakłóci harmonii wnętrza, ale będzie odgrywał rolę elementu dekoracyjnego.

Jaki grzejnik w minimalistycznym wnętrzu?
Jaki grzejnik w minimalistycznym wnętrzu?
„Mniej znaczy więcej”


Minimalizm pojawił się na początku XX wieku i od razu zjednał sobie rzesze miłośników. Najpierw ujawnił się w architekturze jako bunt przeciwko rozbuchanej secesyjnej formie, by następnie zagościć we wnętrzach. Główną jego ideą stało się hasło „Less is more”, czyli „Mniej znaczy więcej”, które w pełni oddaje charakter tego stylu. Już sama nazwa – minimalizm, wskazuje na pewną redukcję rzeczy zbędnych i niepraktycznych, jak wszelkie zdobienia, dekoracje czy ornamenty. W zamian zaś proponuje proste, ascetyczne formy, otwarte przestrzenie i, co ważne – funkcjonalność. W nurcie minimalistycznym widać inspiracje filozofią zen, która kładzie nacisk na harmonię, umiar i jasność umysłu. Te cechy odzwierciedla minimalistyczna koncepcja wnętrz, czyniąc je otwartymi, przestronnymi, a jednocześnie harmonijnymi – pozbawionymi chaosu i nadmiaru.

Grzejnik – niezastąpiony, ważny detal


W minimalistycznym wnętrzu każdy, najmniejszy detal musi być przemyślany i tak dobrany, aby nie burzył końcowego efektu aranżacyjnego. Dlatego zanim zdecydujemy się na ten styl i przystąpimy do wyposażania mieszkania, starannie zaplanujmy aranżację.

– Sprzęty muszą spełniać pewne kryteria – powinny cechować się prostą, geometryczną formą, bez zbędnych zdobień. To samo dotyczy grzejników. Z racji tego, że są one niezbędne w każdym mieszkaniu czy domu, należy je tak dopasować, by nie zakłóciły charakteru i klimatu wnętrza. W naszej ofercie posiadamy wyjątkowo efektowny, płaski grzejnik Zehnder Fina, specjalnie zaprojektowany z myślą o minimalistycznych wnętrzach. Łączy w sobie wyjątkową elegancję i purystyczny design. Dzięki elastycznym, bocznym osłonom maskującym, grzejnik zespojony jest ze ścianą, a elementy mocujące i armatura przyłączeniowa pozostają niewidoczne. W zależności od potrzeb oferujemy grzejniki w różnych konfiguracjach wielkościowych i kolorystycznych - dostępne są zarówno wykończone błyszczącym lakierem, jak i matowym. Wygląd grzejnika został nagrodzony prestiżową nagrodą RedDot Design Award 2012 – mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.

Prostota i funkcjonalność


Jednym z podstawowych postulatów minimalizmu jest funkcjonalność, zgodnie z nią wszystko, co niepraktyczne jest zbędne. Wnętrza mają być uproszczone, ale zarazem komfortowe i bardzo funkcjonalne.

– Zehnder Fina posiada prosty geometryczny kształt i wykonany jest z gładkiego materiału. Przede wszystkim jednak grzejnik musi spełniać podstawową, przypisaną mu funkcję – czyli grzać. Model Fina posiada dużą powierzchnię grzewczą, dlatego ciepło rozchodzi się szybko, zapewniając wysoki komfort cieplny w pomieszczeniu. Dodatkowo można go wyposażyć w jeden lub kilka uchwytów do suszenia ręczników o indywidualnie regulowanej wysokości. Zaś gładka powierzchnia urządzenia ułatwia jego pielęgnację. Również z montażem nie będzie żadnego problemu, dzięki opatentowanemu systemowi Zehnder EasyTube. Grzejnik może być zamontowany wszędzie, szybko i sprawnie poprzez podłączenie od dołu, niezależnie od dostępnych wymiarów przyłączy – tłumaczy Jerzy Stosiek.

Pamiętajmy, że aranżując przestrzeń mieszkalną warto zastosować proste i eleganckie rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody.