Zastanawiając się nad wyborem projektu domu, oprócz wielkości, funkcjonalności i wyglądu zewnętrznego, zwracamy baczną uwagę na koszty budowy. Każdy kto zdecyduje się na rozpoczęcie budowy domu, zadaje sobie kilka jakże istotnych pytań: Ile będzie kosztowała budowa domu? Czy będzie mnie stać na spełnienie marzeń mojej rodziny? Jeżeli są one zbliżone do naszych realnych możliwości, wybieramy konkretny projekt i rozpoczynamy budowę.

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na budowę domu z pomocą kredytu, banki przed uruchomieniem procedury udzielenia kredytu najczęściej żądają dostarczenia uproszczonego kosztorysu budowlanego realizowanej inwestycji, natomiast informacje w nim zawarte ułatwią nam w znaczny sposób uzyskanie kredytu w wybranym banku.

Decydując się na powierzenie budowy domu firmie budowlanej, możemy wykorzystać kosztorys w trakcie negocjacji z wykonawcą, w celu uzyskania całościowej wyceny budowy domu lub poszczególnych jej etapów, od kilku firm. Pomoże nam to w ustaleniu najkorzystniejszych warunków współpracy. Podczas podpisywania umowy z wykonawcą warto uwzględnić kosztorys jako załącznik. Będziemy pewni, że wykonawca zrealizuje wszystkie prace na budowie zgodnie z ustaleniami oraz zgodnie z naszym kosztorysem. Dużą zaletą kosztorysu oferowanego przez ARCHON+ jest to, że umożliwia on aktualizację cen materiałów budowlanych, zaproponowanych Klientowi w projekcie podstawowym. Jeżeli w trakcie budowy domu nastąpią zmiany materiałów budowlanych, kosztorys oferowany przez ARCHON+ automatycznie przeliczy nam wartość całej inwestycji.

„Naszym Klientom oferujemy profesjonalne narzędzie, służące do dokładnej wyceny kosztów budowy wszystkich domów, realizowanych na podstawie projektów ARCHON+. Ponadto nasze kosztorysy są aktualizowane co 3 miesiące, dzięki czemu Inwestorzy posiadają zawsze aktualne informacje, dotyczące cen materiałów budowlanych i robocizny. Mamy świadomość, że budowa domu jest dużym obciążeniem dla domowych budżetów, w związku z tym chcemy pomóc Inwestorom w precyzyjnym określeniu nakładów finansowych przeznaczonych na budowę domu.”- mówi Marcin Sitkowski z Biura Projektów ARCHON+.

„Dzięki szczegółowym, modyfikowalnym, kosztorysom możecie Państwo bardzo szybko sprawdzić ile w danym momencie będzie kosztowała budowa domu w całości lub jej poszczególne etapy. Kosztorysy ARCHON+ zostały opracowane w specjalnym programie kosztorysowym, który jest powszechnie wykorzystywany w branży budowlanej”- kontynuuje Marcin Sitkowski.

Źródło: ARCHON+