Aby łazienka wyglądała elegancko, ponadczasowo i funkcjonalnie, należy zainwestować w remont dosyć duże środki finansowe.

Jak urzadzić łazienkę aby była w przystępnej cenie i z klasą?
Przy urządzaniu łazienki najważniejsze jest to, żeby pamiętać o tak zwanych strefach funkcjonalnych. W łazience dzielą się one na strefy suchą i mokrą. Strefa sucha jest przede wszystkim strefą wypoczynkową, mokra natomiast – kąpielową i sanitarną. Według tego podziału zaraz przy wejściu powinna znajdować się umywalka, z której korzysta się najczęściej. Podobnie bidet i WC. W tej, łatwo dostępnej strefie, powinniśmy także umieścić prysznic. Natomiast wanna powinna znajdować się jak najdalej od wejścia. To ona, wraz z wygodnym fotelem czy sprzętem grającym, stanowi strefę wypoczynkową, oddzieloną od części sanitarnej najlepiej ścianką.


Niestety we współczesnym budownictwie, zwłaszcza wielorodzinnych blokach, nie mamy do dyspozycji dużych, przestronnych pomieszczeń, które łatwo można podzielić na dwie strefy. Dlatego zwykle w takim wypadku podejmujemy radykalną decyzję o rezygnacji z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. W małym pomieszczeniu najlepiej postawić na kabinę przezroczystą, z niskim, ledwie zauważalnym brodzikiem. Pomieszczenie można też optycznie powiększyć stosując trik przejścia kolorystycznego od ciemnej podłogi, przez jaśniejsze ściany do najjaśniejszego sufitu.


Takie rozwiązanie w nowej ofercie proponują sklepy Max Fliz w Krakowie i we Wrocławiu. „Łazienka Miesiąca” to gotowe stylizacje, produkty w dobrej cenie skomponowane przez najlepszych krakowskich projektantów wnętrz. Łazienka stycznia to propozycja, która sprawdzi się świetnie zarówno w małym wnętrzu w bloku, jak i w przestronnej łazience w apartamencie czy domu jednorodzinnym.


W tym projekcie wykorzystano zasadę przechodzenia od ciemnej podłogi, przez jaśniejsze ściany, do białego sufitu. Na ścianach wykorzystano płytki Vanilla Brillo, o wielkości 30x60cm. Faktura jednej ze ścian została urozmaicona płytkami z naturalnego kamienia, oferowanymi w bardzo atrakcyjnej, jak na ten materiał, cenie. Kamień jest niezwykle elegancki, nawet małej łazience doda klasy i szyku. Ten wytrzymały i odporny na działanie wody materiał dużo trudniej, niż płytki ceramiczne, ulega uszkodzeniom. A jeśli już pojawią się uszkodzenia, wynikające z normalnego użytkowania – są mało widoczne i można je łatwo naprawić. Nadaje on również elegancji i klasy nawet łazience o niedużych rozmiarach.


Małe wnętrze powiększą także lustra, oraz przezroczysta, szklana kabina prysznicowa, niemal wtopiona w podłogę dzięki brodzikowi o grubości zaledwie 4,5 cm. W takim zestawie świetnie wygląda biała, podłużna, wisząca umywalka ceramiczna. Dodatkowym jej atutem jest naprawdę przystępna cena i ciekawy design, dzięki któremu miejsce na przybory toaletowe znajduje się na obu bokach umywalki.

Funkcjonalność łazienki to także dobre oświetlenie. W tak minimalistycznym wnętrzu jak to, proponowane przez Max Fliz jako łazienka stycznia, oświetlenie powinno być w swojej formie dyskretne. Najlepszą ozdobą takiego wnętrza będzie wazon z kwiatami, którego opływowy kształt może złamać ostre linie samej łazienki.