LG do końca roku wprowadzi na rynek inteligentne lodówki oraz pralki, które dzięki rozwiniętemu systemowi zarządzania pomogą konsumentom zaoszczędzić czas oraz energię.

Jak LG nauczyło swoje sprzęty myśleć
LG Electronics inteligentna lodówka z systemem THINQ™Firma LG Electronics wprowadziła na rynek pierwsze inteligentne lodówki oraz pralki oparte na technologii THINQ™. THINQ™ to inteligentne rozwiązania stosowane w urządzeniach AGD, na które składają się funkcje Smart Grid, Smart Adapt, Smart Manager, Smart Diagnosis i Smart Access. Funkcje te pozwalają konsumentom na zdalne zarządzanie lodówkami, pralkami, piekarnikami i odkurzaczami za pośrednictwem sieci.

Smart Grid
Funkcja Smart Grid pozwala na oszczędzanie energii w nocy i w określonym przez konsumenta czasie. Dzięki tej funkcji możemy więcej zaoszczędzić niezależnie od cen lokalnych zakładów energetycznych.

Smart Adapt
Funkcja Smart Adapt umożliwia odbieranie najnowszych aktualizacji, funkcji i opcji, by oprogramowania urządzenia były zawsze aktualne. Ponadto inteligentna lodówka umożliwia kontrolowanie harmonogramów dnia i wyświetla bieżącą prognozę pogody. Zamiast przyklejać karteczki z notatkami członkowie rodziny mogą wykorzystać ekran LCD lodówki do przekazywania wiadomości.

Smart Manager
Smart Manager to system zarządzania żywnością, który informuje użytkowników o produktach umieszczonych w lodówce: miejscu, w którym się znajdują, a także o ich dacie przydatności do spożycia. Informacje te są dostępne za pośrednictwem Samrtphonu i tabletów z wykorzystaniem funkcji Smart Access. Dzięki niej użytkownicy będą mieć dostęp do odpowiednich danych podczas zakupów w sklepie spożywczym lub podczas kolacji w restauracji, kiedy będą mieli ochotę przygotować samodzielnie w domu danie właśnie przygotowane przez szefa kuchni. Lodówka może także polecić zdrowe przepisy oparte na informacji o dostępnych w niej produktach. Funkcja Smart Access to również inteligentne zarządzanie Twoim praniem. Smart Access pozwala monitorować i kontrolować inteligentną pralkę LG za pomocą urządzeń mobilnych. Korzystając ze Samrtphonu lub tabletu, można zdalnie ustawić cykl prania lub uruchomić funkcję suszenia. Pranie staje się tak łatwe, jak rozmowa przez telefon.

Smart Diagnosis
Dzięki wyjątkowej funkcji LG Smart Diagnosis, inteligentna lodówka oraz pralka dostarczą pracownikom telecentrum wszystkie informacje potrzebne do zidentyfikowania problemu przez telefon. Funkcja Smart Diagnosis eliminuje konieczność przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych rozmów telefonicznych, dostarczając telecentrum LG informacje, które pozwalają określić, czy problem można rozwiązać zdalnie.

Inteligentne lodówki oraz pralki firmy LGInteligentne lodówki oraz pralki firmy LG

Inteligentne lodówki oraz pralki firmy LG będą dostępne na świecie w drugiej połowie 2011 r. Kolejne urządzenia wyposażone w technologię THINQ™ będą wprowadzane na rynek do końca bieżącego roku.

Informacje o firmie LG Electronics
LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 84 000 pracowników w 115 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 44,7 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1™. W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lge.pl

Informacje o dziale LG Electronics Home Appliance
Dział Home Appliance LG Electronics jest innowatorem w dziedzinie sprzętu gospodarstwa domowego. Łącząc inteligentne technologie z nowoczesnym wzornictwem tworzy rozwiązania, które ułatwiają klientom codzienne życie. Dba również o to, aby jego produkty były coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Oferuje lodówki, pralki, zmywarki, piekarniki, odkurzacze dostosowane do potrzeb klientów na całym świecie. Nowatorskie technologie i praktyczne rozwiązania, takie jak pralka parowa czy SolarCube - połączenie tradycyjnego piekarnika z kuchenką mikrofalową, wyznaczają nowe trendy w branży AGD i zapewniają LG miejsce wśród globalnych liderów w tym segmencie.Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o.o.