Jeszcze nie tak dawno, zdawać by się mogło, w moim dzieciństwie – kaloryfery były jednakowe – grzały, ale nie wyglądały. Od jakiegoś czasu wyglądają i to doprawdy nieziemsko… czyli kilka słów o tym, jak grzejnik zamienia się w małe dzieło sztuki.

Jak grzejnik zamienia się w małe dzieło sztuki
Od paru lat ugruntowuje się, także w naszym kraju, piękny trend – przedmioty codziennego użytku zyskują urodę. Przestaliśmy wybierać pomiędzy grzejnikami łazienkowymi, kuchennymi, a salonowymi. Teraz wybieramy kształty, kolory, dodatkowe funkcje, sprawdzamy wydajność.

Mało kto dzisiaj wie, że grzejnik poza funkcją ogrzewania może mieć dodatkowe atrybuty – stanowić ozdobę, udając rzeźbę, może służyć jako tablica do malowania, zastępować lustro lub wieszak. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko jesteśmy w stanie naszym grzejnikiem ozdobić wnętrze, ale także oszczędzać przestrzeń. Dlaczego? Już nie potrzebujemy wieszaka na ręczniki i grzejnika, gdyż jego rolę pełnić może tylko jeden z nich. Nie musimy się zastanawiać, czym obudujemy grzejnik, aby stał się mniej inwazyjny, gdyż standardowy kaloryfer zastąpić nam może grzejnik-lustro. Zamiast tablicy magnetycznej na piękne drobiazgi, pocztówki i zdjęcia, można po prostu wybrać gładki grzejnik, do którego przymocujemy z powodzeniem magnesy.

Jeśli nie znacie rozwiązań, o których mowa, proponuję zajrzeć na stronę TechnikaDesign.pl. Firma ta zebrała w swej ofercie niezwykłe grzejniki najwyższej jakości. Produkowane w Szwajcarii, Niemczech, czy Danii przykuwają uwagę i sprawiają, że nagle patrzymy świeżym okiem na kwestię jakże nudną dotychczas.

I tak na przykład elegancki grzejnik Arteplano marki Runtal. Można śmiało stwierdzić, że stanowi on pochwałę perfekcji materiału i wykończenia powierzchni. Model ten został opracowany przez Runtal Design Studio, skąd wychodzą projekty zwracające uwagę każdego miłośnika wzornictwa. Można uczynić z niego wyróżniający się obiekt, korzystając z możliwości wyboru spośród szeregu materiałów i sposobów wykończenia. Ceramika przypominająca elegancki kamień, stal polerowana na lustro, tablica magnetyczna? Nie ma problemu - jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Elegancka i funkcjonalna forma grzejnika Runtal Flow Form nadaje mu nostalgiczny urok, typowy dla wyrobów wczesnej epoki przemysłowej. Model ten idealnie prezentuje się w loftach, pracowniach, galeriach i wszystkich tych pomieszczeniach, które celowo mają wyróżniać się stylizacją przestrzeni. Flow form to dobry, sprawdzony, wyjątkowo modny obecnie wzór, dzięki któremu wprowadzimy do pomieszczeń ponadczasowe piękno. Grzejniki tuby montowane są obecnie w najpopularniejszych kawiarniach, najmodniejszych klubach, czy też ekskluzywnych butikach konceptualnych.

Kolejny z nietuzinkowych, nowoczesny grzejnik Runtal Puzzle przyciągnie wzrok dzięki swej odmienności. Co więcej, produkt ten oznacza nie tylko to, co widoczne. Smukły grzejnik pobudza kreatywność. Można zostawiać na nim wiadomości przyczepiane za pomocą magnesów lub po prostu rysować po nim, jak na tablicy.

TechnikaDesign.pl ma w swej ofercie wiele unikatowych rozwiązań. Ich grzejniki kanałowe można dobrać do koloru i rodzaju podłogi, inne zaś można zobaczyć w budynkach realizowanych według projektów Zahy Hadid, czy Renzo Piano. Dzięki ich niezwykłości oglądać je można w siedzibie New York Times’a, na kopenhaskim lotnisku, w designerskim gimnazjum Oerestad, czy też paryskim butiku Stelli McCartney.
Teraz możesz je mieć w swoim domu.Więcej informacji na www.TechnikaDesign.pl.

Showroom & biuro handlowe:

ul. Ostrobramska 91
04-118 Warszawa
T. 22 879 89 21
biuro@technikadesign.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 9:00-18:00
Sb 10:00-16:00