Odpowiednie zabezpieczenie instalacji chłodniczej czy klimatyzacyjnej o skomplikowanym kształcie wymaga specjalnego podejścia. Zastosowana izolacja musi bowiem charakteryzować się nie tylko odpowiednimi parametrami, ale również elastycznością pozwalającą na szybką i bezproblemową instalację nawet w trudno dostępnych miejscach. Z myślą o tym, specjaliści z firmy Armacell opracowali izolację Armaflex XG, która spełnia wszystkie te warunki.

Jednym z największych problemów związanych z instalacją chłodniczą czy klimatyzacyjną jest skraplająca się na powierzchni zimnych rur woda, mogąca powodować powstawanie nieestetycznych zacieków na powierzchni ścian. Dodatkowo, brak odpowiedniego zabezpieczenia termicznego sprzyja wymianie energii pomiędzy rurą a otoczeniem, w wyniku czego następuje ocieplenie czynnika, a tym samym obniżenie sprawności całego systemu. Oba te problemy bez trudu można rozwiązać poprzez zastosowanie izolacji Armaflex XG firmy Armacell.


Elastyczna ochrona

Armaflex XG firmy Armacell to izolacja stworzona na bazie kauczuku syntetycznego, mająca zapewnić optymalny poziom zabezpieczenia instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych i wentylacyjnych, czyli jednym słowem wszędzie tam, gdzie ze względu na niską temperaturę powierzchni rur istnieje duże ryzyko skraplania się wody. Dzięki swojej unikalnej mikrostrukturze, Armaflex XG tworzy świetną barierę dyfuzyjną dla wilgoci zawartej w powietrzu, co pozwala powstrzymać jej kondensację na powierzchni rury. Co więcej, mimo tego, że z na pierwszy rzut oka przypomina ona gąbkę, materiał z którego wykonany został Armaflex XG, jest odporny na chłonięcie wilgoci, która z czasem mogłoby obniżyć jej walory izolacyjne. Jest to o tyle istotne, że izolacja ta pozwala zminimalizować wymianę ciepła pomiędzy rurą a otoczeniem – współczynnik przewodności ciepła wynosi jedynie 0,036 [W(m*K)], co znacznie ogranicza ocieplanie czynnika chłodzącego podczas transportu, dzięki czemu nasza instalacja może pracować sprawniej i zużywać mniej energii, co jest korzystne zarówno dla naszej kieszeni jak i środowiska.


Jednak bardzo wysokie walory izolacyjne charakteryzujące Armaflex XG firmy Armacell to nie wszystko. Jej bardzo dużym atutem są również doskonałe właściwości mechaniczne. Dzięki innowacyjnej technologii produkcji pianki elastomerowej opracowanej w firmie Armacell, Armaflex XG jest izolacją bardzo elastyczną, co jest wyjątkowo istotne w przypadku rozbudowanych instalacji o skomplikowanym kształcie, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne materiały. Dodatkowo, szeroka gama rozmiarów oraz dwie formy (otulina oraz płyta), w jakich dostępna jest ta izolacja sprawiają, że bez trudu zabezpieczymy zarówno rury i kanały wentylacyjne, jak i zbiorniki, kształtki czy armatury. Pozwoli to znacznie skrócić czas potrzebny na montaż, oraz zminimalizuje możliwość nieprawidłowej instalacji.


Izolacja Armaflex XG firmy Armaflex posiada znak CE, co potwierdza jej zgodność z wymogami Zharmonizowanej Europejskiej Normy Wyrobu Budowlanego PN-EN 14303: 2009. Jak w przypadku wszystkich materiałów budowlanych jest to szczególnie istotne, gwarantuje bowiem, ze użyta do ochrony instalacji izolacja nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu, nie spowoduje rozprzestrzeniania się ognia w czasie pożaru, czy w końcu, przez długi czas zachowa odpowiednie cechy. Dodatkowo, stała kontrola jakości deklarowanych parametrów oraz właściwości ogniowych sprawia, że Armaflex XG firmy Armacell jest nie tylko skuteczna, ale również całkowicie bezpieczna.


Decydując się na zabezpieczenie naszej instalacji przed ucieczką energii oraz skraplaniem się wody, warto rozważyć zastosowanie izolacji Armaflex XG firmy Armacell. Jej doskonałe parametry potwierdzone przez niezależne instytucje badawcze dadzą nam pewność, że nasz system ma optymalne warunki do pracy, a wysoka elastyczność sprawi, że nasze rury zostaną zabezpieczone szybko i bez problemowo. Bez względu na ich kształt.