Data rozpoczęcia
2011-11-03
Data zakończenia
2011-11-05
Miejsce
Warszawa

IWIS - International Warsaw Invention Show
IWIS - International Warsaw Invention ShowWystawcy z 30 krajów wezmą udział w V edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Innowacji IWIS (International Warsaw Invention Show), która odbędzie się w stolicy w dniach od 3 do 5 listopada.

Organizatorzy - Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR) - w przesłanym PAP komunikacie informują, że w naszej części Europy jest to największa impreza wystawiennicza promująca nowoczesne rozwiązania.


W Wystawie IWIS 2011 wezmą udział wystawcy z 30 krajów z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu oraz polskie instytucje sfery nauki, przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy, którzy przedstawią ponad 550 innowacyjnych rozwiązań.

Na autorów najlepszych wynalazków, wyłonionych decyzją międzynarodowego jury, czekają medale: złote z wyróżnieniem, złote, srebrne i brązowe oraz specjalne wyróżnienia. Z okazji Roku Marii Skłodowskiej-Curie odbędzie się też Pierwszy Światowy Konkurs Wynalazków Chemicznych.

W stoisku Centrum Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej zostaną zaprezentowane innowacyjne projekty laureatów Konkursu "Młody Innowator", w tym rozwiązanie Dawida Szulca, ucznia Technikum Elektronicznego w Siedlcach, pt. Czajnik elektryczny z możliwością włączania/wyłączania telefonem GSM, które zostało nagrodzone złotym medalem na Cyber International Genius Inventor Fair 2011 w Seulu w sierpniu tego roku.

SPWiR od 1990 roku prowadzi promocję polskich wynalazków na międzynarodowych wystawach i targach innowacji. W tym okresie zaprezentowało ponad 2500 polskich innowacyjnych rozwiązań techniczno-technologicznych na ponad stu wystawach, na czterech kontynentach. Zostały one opracowane w wyższych uczelniach, instytutach naukowo-badawczych, przedsiębiorstwach, w tym małych i średnich oraz przez indywidualnych twórców. Wystawa IWIS organizowana jest z powodu zainteresowania polskich przedsiębiorstw prezentowanymi za granicą innowacyjnymi rozwiązaniami.

V edycja wystawy odbędzie się w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Gromada (ul. 17 Stycznia 32).

Tegoroczna Wystawa IWIS odbywa się pod Honorowym Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce