Data rozpoczęcia
2009-06-16
Data zakończenia
2009-06-19

16-19.06.2009 Poznań
Jak radzić sobie w okresie spowolnienia gospodarczego? Jak wykorzystać innowacje do podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstwa na coraz trudniejszym rynku? Odpowiedź na te i inne pytania znaleźć można będzie podczas największych w Nowej Europie targów nowoczesnych technologii przemysłowych Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, odbywających się w Poznaniu w dniach 16-19 czerwca 2009 roku.
Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej na światowym rynku, podczas targów ITM obecni będą liderzy branż, związanych z tematyką tego wydarzenia. W okresie spowolnienia gospodarki udział w targach staje się bowiem szansą na skuteczne i efektywne ekonomicznie działania marketingowe, jest również okazją do debaty na temat kondycji branży oraz perspektyw i prognoz na drugie półrocze oraz na kolejne lata.
Targi ITM Polska, stawiając przede wszystkim na najnowocześniejsze technologie, innowacyjne rozwiązania oraz rynkowe premiery, są magnesem przyciągającym firmy gotowe podjąć ryzyko inwestycyjne, które opłaca się w dłuższej perspektywie, prowadząc do uzyskania przewagi konkurencyjnej nad tymi firmami, na których kryzys wymusza wstrzymanie inwestycji.v
Tegoroczna edycja targów ITM Polska zajmie powierzchnię około 25.000 mkw, na której swoją ofertę przedstawi 1000 firm z kilkudziesięciu krajów. Ekspozycja targów podobnie jak w latach ubiegłych podzielona jest na salony tematyczne.
W targowej ofercie znajdą się: Salon Technologii Obróbki Powierzchni Surfex, Salon Welding, Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Transporta, Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle oraz Salon Nauka dla Gospodarki.
Specjalistów zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami w zakresie napędów i sterowań z pewnością zainteresuje oferta Salonu MACH-TOOL - największych targów obrabiarek i narzędzi w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja Salonu obejmuje następujące bloki tematyczne: maszyny do obróbki skrawaniem, obrabiarki CNC, maszyny do obróbki plastycznej, narzędzia, automatyka dla przemysłu, robotyka, CAD/CAM oraz aparatura kontrolno-pomiarowa. Dopełni ją bogaty program wydarzeń: dziesiątki specjalistycznych konferencji i seminariów, liczne międzynarodowe spotkania biznesowe, warsztaty oraz stałe prezentacje na specjalnych przestrzeniach demonstracyjnych. Udział w Salonie zgłosili liderzy branży. Swą ofertę prezentować będą m.in.: Abplanalp Consulting, AFM Andrychów, Alfleth, AVIA, Bison-Bial, Carl Zeiss, Cloos-Polska, DMG Polska, Eckert, Elesa+Ganter, FAT, GE Fanuc Automation, Iskar, Isotek, Janus, Jazon, KVT Polska, KTR Polska, LVD-Polska, Tajmac, TRUMPF Polska.
Interesująco zapowiada się również odbywający się w tym roku po raz drugi Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, w którym uczestniczyć będą m.in. Cantoni Motor S.A., H.Cegielski - Poznań S.A. i Tubes International Sp z o.o. Tematyka salonu HAPE koncentruje się na prezentacji najnowszych rozwiązań dla przemysłu z zakresu: pneumatyki, hydrauliki, pomp, armatury przemysłowej, napędów, elektrotechniki i elektroniki przemysłowej.
Liderów nie zabraknie w ekspozycji firm oferujących w Salonie WELDING najnowsze rozwiązania z zakresu spawalnictwa i cięcia. Wśród wystawców będą m. in. Cloos-Polska, Klimawent, Technika Spawalnicza i ZBUS. Tematyka salonu WELDING obejmuje: technologie spawalnicze, spawanie laserowe, elektronowe i gazowe, spawanie i napawanie łukowe i plazmowe, zgrzewanie, zgrzewanie i spawanie tworzyw termoplastycznych, lutowanie, lutospawanie MIG/MAG, cięcie laserowe, plazmowe, gazowe, strumieniem wody, metalizację natryskową, robotyzację i mechanizację procesów spawalniczych oraz materiały spawalnicze. Ekspozycji, nad którą patronat sprawuje Instytut Spawalnictwa oraz Polska Izba Spawalnicza, towarzyszyć będą codzienne warsztaty.
W ramach ekspozycji tragów ITM Polska wydzielone zostaną specjalne przestrzenie prezentacyjne, na których będzie można samodzielnie wypróbować najnowsze technologie, maszyny i urządzenia. Odbędą się także specjalistyczne warsztaty i seminaria. Taka formuła targów pozwala na wszechstronne zaprezentowanie nowych rozwiązań.
Atrakcją Salonu SURFEX będzie kolejna odsłona przestrzeni Poligon Umiejętności. Każdego dnia, na specjalnej przestrzeni demonstracyjnej, odbywać się będą prezentacje nowatorskich rozwiązań czołowych producentów w branży z zakresu technologii przygotowania powierzchni w procesach lakierowania i malowania, a obecni na miejscu specjaliści odpowiadać będą na pytania zwiedzających. Ponadto w ramach Salonu Welding odbędzie się Akademia Spawania - warsztaty spawalnicze, podczas których wystawcy na specjalnej przestrzeni prezentacyjnej będą mieli możliwość zaprezentowania zwiedzającym najnowszych produktów i technologii. Tegoroczną ekspozycję targów ITM Polska wzbogaci również specjalny park tematyczny ODLEWNICTWO, organizowany we współpracy z Centrum Polskiego Odlewnictwa. Ekspozycji ukazującej potencjał polskiego odlewnictwa każdego dnia towarzyszą seminaria i prezentacje.
Targi ITM Polska oprócz oferty ekspozycyjnej oraz licznych okazji do praktycznego wypróbowania prezentowanych urządzeń, oferują również szereg seminariów i konferencji, umożliwiających zdobycie cennych informacji oraz konstruktywną wymianę opinii w gronie profesjonalistów i ekspertów. Wymiana doświadczeń, szczególnie w okresie spowolnienia gospodarczego, może stać się inspiracją dla wprowadzenia korzystnych zmian oraz bodźcem do efektywnych inwestycji. W programie konferencji towarzyszących targom ITM Polska nie zabraknie zatem tematyki oszczędności, kształcenia kadr, pozyskiwania funduszy unijnych oraz zastosowania najnowocześniejszych technologii, umożliwiających ekonomizację produkcji.
Okazją do debaty na temat strategii rozwoju transportu kolejowego w Polsce, jego modernizacji i dostosowania do unijnych norm będzie Konwencja z wystawą "Transport szynowy XXI wieku dla Polski". Natomiast w ramach Międzynarodowego Dnia Transferu Technologii odbędzie się konferencja "Kierunek - innowacje dzięki środkom z Unii Europejskiej". Ministerstwo Gospodarki zorganizuje seminarium dotyczące możliwości uzyskania wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Na temat projektów celowych, stanu realizacji oraz planów ich dalszego wdrażania rozmawiać będą uczestnicy VII Forum Inżynierskiego. Debacie, odbywającej się pod hasłem "Innowacje lekiem na kryzys" poświecony zostanie pierwszy dzień targów.
Podczas targów ITM Polska sfinalizowany zostanie również projekt INNOWACJE DLA BIZNESU - Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje. MTP realizują go we współpracy z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Celem Centrum jest pomoc w rozwiązywaniu problemów natury technologicznej. Fachowa obsługa pomoże zdefiniować problem, dokona rejestracji i zajmie się wyszukaniem potencjalnych partnerów wśród wystawców targów ITM Polska, w tym wśród obecnych na targach licznych jednostek naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych. Do 10 czerwca przedsiębiorcy mogą dokonywać rejestracji zgłoszenia potrzeb on line na stronie www.ppnt.poznan.pl/cd/. Centrum dodatkowo świadczyć będzie usługi doradcze dotyczące źródeł finansowania inwestycji i innowacji, tworzenia biznes planów oraz ochrony własności intelektualnej.
Poznańskie targi ITM Polska to źródło informacji o innowacyjnych rozwiązaniach, miejsce sprzyjające spotkaniom profesjonalistów oraz debaty o przyszłości w kontekście nowych technologii, aktualnej sytuacji gospodarczej i perspektyw rozwoju. Organizatorzy zapraszają na stronę internetową targów ITM Polska (www.itm-polska.pl), gdzie zamieszczane są najświeższe informacje na temat ekspozycji i programu wydarzeń. Tutaj znajduje się także formularz rejestracyjny dla zwiedzających - jego wypełnienie upoważnia do zniżki przy zakupie biletu wstępu na targi.
technologie.mtp.pl