Isover POLSKA, lider na rynku izolacji, oferuje jedyny w swoim rodzaju, kompletny system, do ocieplania poddaszy pod nazwą Vario. Składa się on z inteligentnej paroizolacji, odpowiednio dobranych wyrobów klejących i uszczelniających oraz z wełny mineralnej szklanej – Super-Mata.

Ten niepowtarzalny system pozwala uzyskać maksymalne oszczędności w kosztach ogrzewania (posiada najniższy na rynku współczynnik przewodzenia ciepła!) przy doskonałym zabezpieczeniu poddasza przed niekorzystnym wpływem pary wodnej.

Występowanie pary wodnej jest zjawiskiem naturalnym i nieszkodliwym jeżeli pozwolimy na dobry jej odpływ na zewnątrz budynku, nie pogarszając przy tym właściwości izolacyjnych ścian, czy dachu. Za powstawanie pary odpowiadają głównie mieszkańcy poprzez codzienne czynności takie jak pranie czy gotowanie. Naturalnym procesem jest także intensywne odparowanie wody z użytych do budowy materiałów budowlanych. Właściwości pary wodnej sprawiają, że ma ona tendencje do unoszenia się ku górze co powoduje jej nagromadzenie się na poddaszu. Nadmierne zawilgocenie może powodować powstawanie pleśni i grzybów, które nie tylko niszcząco działają na materiały użyte w konstrukcji budynku, ale także negatywnie wpływają na zdrowie człowieka wywołując alergie oraz powodując astmę.

Dlatego eksperci Isover stworzyli system ocieplenia poddasza Isover VARIO, który chroni zarówno człowieka jak też i budynek. Dzięki zastosowaniu w systemie inteligentnej paroizolacji Vario KM Duplex przepływ pary wodnej jest kontrolowany i bezpieczny. Dzięki odpowiedniemu połączeniu udało się uzyskać najwyższą jakość i maksymalne korzyści dla inwestora.

Korzyści dla inwestora:
· zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń
· komfort mieszkania dzięki aktywnie oddychającej i regulującej wilgotność inteligentnej paroizolacji
· znaczna oszczędność energii
· gwarantowane zabezpieczenie przed wilgocią (zapobieganie przed uszkodzeniami drewnianych elementów konstrukcyjnych)
· przedłużenie żywotności konstrukcji poprzez umożliwienie jej odsuszenia
· zabezpiecza przed nieprzyjemnymi zapachami z zewnątrz budynku
· znaczna oszczędność czasu i kosztów na placu budowy dzięki jedynemu na rynku rozwiązaniu systemowemu
· uniwersalność zastosowań, również dla szczelnych pokryć dachowych (dachówka bitumiczna, blachodachówka)
· do budynków nowo wznoszonych oraz poddawanych renowacji
· możliwość recyklingu, produkt neutralny dla wody gruntowej i produktów żywnościowych

Zalety dla wykonawców:
· znaczna oszczędność czasu i kosztów na placu budowy dzięki jedynemu na rynku rozwiązaniu systemowemu
· uniwersalność zastosowań, również dla szczelnych pokryć dachowych (materiały bitumiczne i metalowe)
· można stosować w budynkach nowo wznoszonych oraz poddawanych renowacji

SAINT-GOBAIN ISOVER POLSKA z siedzibą w Gliwicach wchodzi w skład międzynarodowej Grupy SAINT-GOBAIN będącej jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 1993 roku. W roku 1996 zakupiła zakład produkujący izolacje z wełny skalnej w Gliwicach, a następnie go zmodernizowała. W 1999 roku uruchomiono nową, najnowocześniejszą w Polsce, linię do produkcji wełny szklanej.

SAINT - GOBAIN ISOVER POLSKA - lider wśród producentów wełny mineralnej - oferuje szeroki wachlarz produktów do izolacji w budownictwie ogólnym oraz izolacji technicznych stosowanych w przemyśle. Firma jako jedyna w Polsce, produkuje wełnę mineralną zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych. Przykładem świadczącym o najwyższej jakości wyrobów ISOVER jest wełna szklana Super-Mata, która ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła (współczynnik lambda - λ) wynoszący jedynie 0,033 W/(mK). Dla tego typu produktów jest to najlepsza wartość na rynku. Stosując Super-Matę można uzyskać najlepsze parametry termoizolacyjne oraz znacznie poprawić walory akustyczne izolowanej przegrody.

W 2006 roku produkty z serii ISOVER Dach (produkty Uni-Mata, Super-Mata i Aku-Płyta) zostały nagrodzone Godłem Promocyjnym „Teraz Polska" w XVI edycji konkursu.

Firma posiada Certyfikat Systemu Zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000, Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskiem wg normy ISO 14 001, Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem wg normy PN-N 18001 i OHSAS 18001.

Dzięki niezwykle rozbudowanej sieci dystrybucji produkty ISOVER docierają do wszystkich zakątków kraju. Nie dziwi fakt, że wełna ISOVER chroni już, co drugi nowo budowany dom w Polsce.

Więcej informacji na stronie: www.isover.pl