W dniach 15 - 19 marca 2011 roku odbędzie się we Frankfurcie nad Menem 51. edycja targów ISH, jednej z największych na świecie, międzynarodowej imprezy branży klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania oraz instalacji wodnych.

ISH - o edycji 2011
ISH - wiodące światowe targi Łazienek, Usług budowlanych, Energii, Klimatyzacji i Odnawialnych Źródeł Energii w 2009 roku świętowały swoje 50-lecie istnienia. Pierwsza edycja ISH miała miejsce 14 maja 1960 roku.

Targi ISH to bogata prezentacja techniki sanitarnej, grzewczej, klimatyzacji wnętrz, technik blacharskich, aparatów i urządzeń do pomiaru, testów, sterowania, rur, pomp, armatury i wyposażenia warsztatów oraz technik klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. ISH są jedną z najważniejszych tego typu imprez w Europie, której głównymi odbiorcami są projektanci branży HVAC, przedsiębiorstwa instalacyjne oraz inwestorzy. Targi ISH odbywają się co 2 lata.

Frankfurckie ISH od wielu lat stanowią ważne światowe miejsce spotkań fachowców z budowlanej branży instalacyjnej. Sukces ISH oparty jest na koncepcji całościowego i szerokiego podejścia do uzupełniających się tematów instalacji sanitarnych, łazienek i odnawialnych źródeł energii oraz na współpracy z wieloma różnymi partnerami, m.in. ZVSHK - Zentralverband Sanitär Heizung Klima, VDS - Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft, VdZ - Vereinigung der deutschen Zentralheizungswirtschaft.
Wraz z optymalną lokalizacją we Frankfurcie nad Menem, ISH wyróżniają się też dużą liczbą wystawców i odwiedzających - ponad 200 000. W 2009 roku, mimo światowego kryzysu ekonomicznego, cała powierzchnia targowa była ISH wykorzystana przez 2.361 wystawców z 58 krajów w tym 40 z Polski.

Szczegóły na temat edycji 2011 ISH, na oficjalnej stronie www targów: www.ish.messefrankfurt.com

Historia ISH
Sukces długoletniej historii targów ISH rozpoczął się w 1959 roku, kiedy to Central German Association of Installation Engineers, Plumbers, Coppersmiths and Central Heating Engineers wraz z Messe- und Ausstellungs-GmbH oraz inni przedstawiciele polityki i biznesu postanowili o zorganizowaniu nowej branżowej wystawy we Frankfurcie nad Menem.
Pierwsza edycja ISH miała miejsce w 1960 roku jako "Specjalistyczna wystawa urządzeń sanitarnych i technologii grzewczych". 520. wystawców, w tym 63. spoza Niemiec, oferowało szeroki przegląd produktów branży HVAC. Jak stwierdzono w potargowym raporcie końcowym edycji 1960, była ona "dotychczas najbardziej wszechstronnym przeglądem dostępnych produktów, prefabrykatów i materiałów" i "przyczyniła się do utworzenia prawdziwego europejskiego rynku w tym sektorze", co potwierdziło ponad 190.000 odwiedzających premierowe ISH.
Drugie targi ISH odbyły się w październiku roku 1963, trwały aż dziewięć dni i przyjęły wówczas do dzisiaj używaną nazwę "International Trade Exhibition for Sanitation and Heating Technology" - w postaci prostego skrótu ISH. Dodanie do nazwy targów słowa "międzynarodowe" zaspokoiło potrzebę rosnącego zainteresowania ze strony wystawców spoza Niemiec.

Nazwa: IHS The Bathroom Experience, Building, Energy, Air-conditioning Technology, Renewable Energies
Data: 15-19.03.2011 r.
Adres: Messe Frankfurt Exhibition GmbH, Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327 Frankfurt am Main
Godziny otwarcia: 09:00-18:00 (15-18.03), 09:00-17:00 (19.03). From 15 to 18 March the fair is only open to trade visitors, public visitor day is 19 March.
Strona: ish.messefrankfurt.comŹródło: ''