inzynierka.pl to przedsięwzięcie o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i doradczym. Stanowi przewodnik po świecie uzdolnionej i wykształconej technicznie kobiety, która realizuje się zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej.
Portal inzynierka.pl stanowi atrakcyjne źródło informacji zarówno dla studentek jak i absolwentek uczelni technicznych.
Przyszłe inżynierki znajdą na www.inzynierka.pl wiele wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, czy poszukiwania motywacji przy wyborze i realizacji zawodu inżyniera. Absolwentki natomiast mogą skorzystać z zamieszczanych na portalu informacji i porad związanych z godzeniem pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Oferujemy cenne porady jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozpocząć karierę zawodową.
Portal redagują absolwentki uczelni technicznych m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Wageningen Uniwersity w Holandii. Każda z nas przeszła etap wyboru zawodu, poszukiwania właściwej uczelni, studiowania, pierwszych doświadczeń zawodowych, poszukiwania i zmiany pracy. Wszystkie znamy i doświadczamy trudów i uroków rodzicielstwa. Naszą misją jest zachęcanie kobiet do podejmowania inicjatywy, dodawania im odwagi, motywowania do powrotu do aktywności zawodowej. - piszą o sobie.
Twórczynie portalu zapraszają uzdolnione technicznie dziewczyny i kobiety do skorzystania z bazy informacji i nowinek nie tylko ze świata kobiet, ale także techniki, technologii, ochrony i inżynierii środowiska: Mamy nadzieję, że nasz portal pomoże aktywnym, ambitnym i odpowiedzialnym inżynierkom znaleźć informacje, motywacje i rozwiązania niezbędne każdej kobiecie we wdrażaniu piękna i profesjonalizmu w życie. redakcja@inzynierka.pl