W Krakowie ruszył studencki projekt „Inżynier z Kulturą”.

Inżynier z Kulturą
Inżynier z Kulturą
23 marca (środa) w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica (AGH) odbyły się pierwsze zajęcia w ramach 4. edycji bezpłatnych szkoleń z zakresu biznesowego savoir-vivre’u.

Dzięki wsparciu finansowemu rektora AGH, prof. Antoniego Tajdusia, 600 uczestników szkolenia otrzyma komplet profesjonalnych materiałów szkoleniowych i certyfikaty ukończenia kursu.

Inauguracyjne szkolenie pt. „Sztuka prezentacji i komunikacja interpersonalna” przeprowadziła Justyna Dworczyk. Cezary Wojtczak poprowadzi 30 marca zajęcia z zakresu savoir-vivre’u, czyli kształtowania wizerunku w aspekcie biznesowym i towarzyskim. Podczas spotkania 6 kwietnia Tomasz Piotr Sidewicz opowie o związkach samooceny i motywacji z sukcesem w biznesie.

Idea zorganizowania cyklu bezpłatnych szkoleń z zakresu biznesowego savoir-vivre pojawiła się w gronie studentów związanych z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów AGH i Biuletynem Informacyjnym Studentów (BIS AGH) w 2008 roku.

„Realizacja pierwszej edycji – zakończona dużym sukcesem – wyznaczyła swego rodzaju nowe standardy w myśleniu o nowoczesnej edukacji, będąc zarazem pierwszym takim studenckim projektem w Polsce” – czytamy na stronie projektu www.inzynierzkultura.pl

Organizatorami przedsięwzięcia są, obok AGH, Berndson Szkolenia i Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH. Partnerami wydarzenia są także PGNiG S.A. oraz Towarzystwo Geosynoptyków GEOS.

Jak podkreślają organizatorzy, akcja została entuzjastycznie przyjęta przez studentów. Każdego roku na kilkaset miejsc przypada kilka tysięcy chętnych do uzyskania tytułu „Inżynier z Kulturą”.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie: www.inzynierzkultura.pl oraz na Facebooku

[VIDEO:YOUTUBE:QxHFW5VaJS4]

Źródło: PAP - Nauka w Polsce