Junkers stworzył szkoleniową platformę internetową dla specjalistów z branży grzewczej. Na stronie www.szkolenia-junkers.pl autoryzowani instalatorzy i serwisanci mogą bezpłatnie rozwijać swoje kompetencje i brać udział w szkoleniach.

Internetowa platforma szkoleniowa marki Junkers Źródło informacji i przestrzeń rozwoju dla instalatorów
Internetowy serwis szkoleniowy www.szkolenia-junkers.pl powstał z myślą o wszystkich autoryzowanych instalatorach i serwisantach marki Junkers. Jego podstawowym celem jest zapewnienie aktywnym zawodowo osobom możliwości wzięcia udziału w szkoleniach, mimo małej ilości wolnego czasu. To dlatego e-szkolenie można rozpocząć, przerwać i kontynuować w dowolnym, dogodnym dla instalatora momencie.

Do końca czerwca, za pośrednictwem platformy szkoleniowej marki Junkers, instalatorzy mogą odbyć indywidualne e-szkolenie, które przedłuży o kolejny rok ich autoryzację. Przez całe szkolenie prowadzi instalatora głos trenera. Wzbogacają je liczne ilustracje i filmy.

E-szkolenie „Przedłużenie autoryzacji na rok 2013” składa się z pięciu części merytorycznych: kotły kondensacyjne, przepływowe podgrzewacze wody, automatyka, pompy ciepła, informacje o przedłużonej pięcioletniej gwarancji i aktualnościach Junkers. Każda z części kończy się krótkim testem. Po udzieleniu bezbłędnych odpowiedzi na wszystkie pytania, instalator może wydrukować swój imienny certyfikat przedłużający jego autoryzację do 31.05.2014 r..

Platforma www.szkolenia-junkers.pl zapewnia dostęp nie tylko do materiałów szkoleniowych, ale także do danych projektowych, cenników, instrukcji serwisowych i wielu innych potrzebnych w codziennej pracy informacji. Zalogowani na stronie instalatorzy i serwisanci są na bieżąco informowani o nowościach produktowych, aktualnych promocjach oraz istotnych zmianach w ofercie. Junkers przygotował też dla nich forum dyskusyjne, przestrzeń do wymiany opinii i dzielenia się doświadczeniami.

Z pełnej funkcjonalności strony mogą korzystać jej zalogowani użytkownicy, jednak znajdują się też na niej ogólnodostępne informacje, a wśród nich instrukcje obsługi urządzeń marki Junkers i „encyklopedia” pojęć z branży grzewczej, pomocna przy szukaniu odpowiedzi na wiele pytań. Dla niezalogowanych użytkowników strony, na przykład dla osób zainteresowanych zakupem urządzenia marki Junkers, dostępna jest również wyszukiwarka autoryzowanych instalatorów.


Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. W roku 2012 około 306 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 52,5 mld euro. Z początkiem roku 2013 wprowadzono podział na 4 działy przedsiębiorstwa: Techniki Motoryzacyjnej, Technologii Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.
Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2012 Bosch przeznaczył ok. 4,8 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 800 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.

W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym udział firmy Bosch wynosi 50 proc.

Więcej informacji na: www.bosch.com; www.bosch-presse.com (informacje w jęz. angielskim i niemieckim) oraz www.bosch.pl; www.bosch-prasa.pl (informacje w jęz. polskim)