Podgrzewanie wody w domowym basenie z odległości kilkunastu kilometrów? Włączanie i sterowanie jego klimatyzacją nawet z zagranicy? To nie są pomysł z opowiadania science fiction, ani wizje szalonego naukowca, ale realne możliwości, które daje centrala klimatyzacyjna Menerga.
Firma Menerga wprowadziła do większości swoich central klimatyzacyjnych możliwość podłączenia do internetu. Funkcje zdalnego sterowania są dostępne dzięki oprogramowaniu, które można zainstalować w iPhonie, iTouch'u lub PDA (Personal Digital Assistant).
Wystarczy kliknąć na logo producenta w iPhone czy w PDA i już można z dowolnego miejsca nawiązać bezpośrednie połączenie z klimatyzacją. Dzięki temu możemy natychmiast poznać aktualną temperaturę wody, temperaturę i wilgotność powietrza, a potem dopasować je do swoich upodobań. Co więcej, w drodze na basen można przełączyć klimatyzację z trybu spoczynku w tryb kąpieli, aby na basenie zapanowały optymalne warunki klimatyczne, w chwili, gdy zdecydujemy się z niego skorzystać.
Połączenie centrali z internetem ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. Można mianowicie obserwować wizualizację parametrów. Dzięki temu serwis może podejrzeć, czy nasza centrala funkcjonuje prawidłowo, zasugerować optymalne ustawienie lub doradzać w razie awarii.
Centrala klimatyzacyjna Menerga to propozycja przyjazna dla środowiska; w odróżnieniu od konwencjonalnych urządzeń wentylacyjnych, zużywa bardzo mało energii, działa bardzo cicho, zapewnia odzysk nawet 90% ciepła z otoczenia, utrzymuje odpowiednią wilgotność otoczenia, a wysokiej klasy podzespoły zapewniają właścicielowi bezawaryjne działanie co najmniej przez kilkanaście lat. Każda centrala Menerga jest „szyta na miarę", pod indywidualne zamówienie klienta.