Data rozpoczęcia
2009-02-19
Data zakończenia
2009-02-22

19-22.02.2009 Łódź


16. edycja Targów Budownictwa INTERBUD
W dniach 19-22 lutego 2009 w Łodzi odbędzie się szesnasta edycja Targów Budownictwa INTERBUD. Organizatorem jest spółka Interservis, od 18 lat funkcjonująca na rynku targowym, aktualnie jedna z wiodących firm branży wystawienniczej w Polsce.


Tegoroczne Targi zgromadziły 346 wystawców z Polski, Niemiec, Finlandii, Austrii, a nawet z dalekiego Kuwejtu. Ekspozycja targowa prezentowana będzie w 4 pawilonach, na powierzchni 9 000 m².
Najliczniejszą grupę wystawców stanowią firmy oferujące materiały budowlane oraz stolarkę otworową. Wiele jest przedsiębiorstw prezentujących technikę grzewczą, gazową, wentylacyjną i klimatyzację oraz technikę sanitarną. Wśród wystawców znajdą się również firmy zajmujące się usługami projektowymi i małą architekturą ogrodową. Zwiedzający będę mogli także obejrzeć ciekawą ofertę ekskluzywnych mebli oraz zapoznać się z nowymi stylami w aranżacji okien.
Co roku najczęściej odwiedzanymi stoiskami są ekspozycje z wyposażeniem łazienek. Różnorodne i ciekawe wzornictwo, niebanalna kolorystyka przyciągają wzrok zwiedzających.
Każdy kolejny rok na targach to także nowe produkty. Wielu wystawców przygotowuje swoje premiery właśnie na czas targów. Świadczy to o dużym prestiżu tej imprezy i zaufaniu jakim darzą organizatora, są bowiem pewni, że premiera ich produktu będzie miała zagwarantowaną właściwą promocję i oprawę medialną oraz odpowiednią grupę odbiorców. Tak będzie i w tym roku.
Nowości targowe konkurować będą o Złoty Medal Targów INTERBUD.
Ponadto przyznane zostaną także:
1. Nagroda Wojewody Łódzkiego,
2. Złoty Kask Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa,
3. Laur Instalatora przyznawany przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.
Tradycyjnie już z myślą o zwiedzających wystawcy przygotowali konkursy, promocje i rabaty cenowe. Wszyscy odwiedzający targi wraz z biletem wstępu otrzymają kupon rabatowy do AquaPark Łódź FALA uprawniający do 10% zniżki. Kupon ważny jest do końca lutego 2009 r.
Co roku firma INTERSERVIS - organizator Targów proponuje szeroką ofertę imprez towarzyszących. Świadczy to o rozwoju Targów i ich rosnącej randze w branży. Wśród nich są imprezy, które odbywają się cyklicznie od kilku lat i takie, które swoją tematyką odpowiadają na bieżące zapotrzebowanie środowiska. Spotkania te przygotowywane są na wysokim poziomie merytorycznym i cieszą się dużym zainteresowaniem.
W tym roku będą to:
XI Ogólnopolska Konferencja Towarzystw
Budownictwa Społecznego

Adresowana jest do przedstawicieli Towarzystw Budownictwa Społecznego, prezydentów i burmistrzów miast oraz pracowników urzędów wojewódzkich i powiatowych.
Certyfikat energetyczny, budownictwo energooszczędne najnowszej generacji, przykłady realizacji budynków pasywnych oraz zarządzanie rządowym programem rewitalizacji technicznej i społecznej istniejących zasobów mieszkaniowych na przykładzie Francji to tylko niektóre tematy omawiane na tegorocznej konferencji.
termin: 19-20.02.2009
sala konferencyjna: Komenda Chorągwi ZHP, ul. Stefanowskiego 19
organizatorzy: Fundacja Promocji Gospodarczej, Interservis Sp. z o. o.
współpraca: Polska Izba Gospodarcza Towarzystw Budownictwa Spolecznego
VI Forum Budownictwa Wiejskiego
Spotkanie skierowane jest do rolników i mieszkańców wsi, również do wójtów i pracowników samorządów gmin. W tym roku dominującym tematem będzie zastosowanie technologii pasywnej w budownictwie wiejskim, oraz wciąż bardzo aktualna gospodarka odpadami azbestowymi.
Udział w Forum jest bezpłatny.
termin: 21.02.2009
sala konferencyjna A, pawilon nr 1
organizator: Interservis Sp. z o.o.
współorganizatorzy: Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Fundacja "Łódzkie bez Azbestu"

Giełda Domów i Mieszkań

Od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem zwiedzających. Zmieniająca się sytuacja na rynku mieszkań i kredytów powoduje ciągłe zainteresowanie aktualnymi informacjami na ten temat. Zarówno biura obrotu nieruchomościami jak i developerzy, a także banki obecne na targach przygotowały specjalne oferty dla zwiedzających. Można tez uzyskać porady architektów.
pawilon nr 3, antresola

Konferencja Budownictwo Pasywne

Konferencja adresowana do architektów i studentów wydziału architektury
i budownictwa lądowego. Wizja i rzeczywistość - budynki pasywne. Zastosowanie technologii pasywnej do nowego budownictwa. Czy umiemy szkolić, projektować i budować budownictwo pasywne? Teoria, zasada działania, komponenty, wymogi, kryteria oceny, rozwiązania techniczne, bilans energetyczny - to tylko niektóre tematy tego nowatorskiego spotkania.
Udział w konferencji bezpłatny.
termin: 20.02.2009
sala konferencyjna A, pawilon nr 1
organizatorzy: Polski Instytut Budownictwa Pasywnego, Interservis Sp. z o. o.

Konferencja Zarządców Nieruchomości

Przedmiotem konferencji jest przybliżenie technologii oraz kosztów budowy
domów pasywnych, przedstawienie niemieckich doświadczeń w zakresie certyfikacji energetycznej budynków i lokali mieszkalnych, omówienie zasad tworzenia oraz możliwości wykorzystania Obserwatorium Kosztów Nieruchomości dla podniesienia poziomu usług zarządzania zasobem mieszkaniowym w ramach spółdzielczości mieszkaniowej, nieruchomości gminnych oraz nadzoru właścicielskiego we Wspólnotach Mieszkaniowych, wypracowanie stanowiska zarządców - uczestników Konferencji w sprawie świadectw energetycznych budynków nie posiadających wspólnego źródła ogrzewania.
termin:21.02.2009
sala konferencyjna: Komenda Chorągwi ZHP, ul. Stefanowskiego 19
organizatorzy: Ogólnopolska Izba Gospodarki Nieruchomościami, Interservis.Sp. z o.o.

Spotkanie Producentów Stolarki Budowlanej

Tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie termoizolacji budynków w kontekście zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
termin: 19.02.2009
sala konferencyjna A, pawilon nr 1
organizator: Związek Polskie Okna i Drzwi
Informacje organizacyjne:


miejsce targów: obiekty targowe - Łódź, ul. Stefanowskiego i ul. Skorupki
organizator: INTERSERVIS Sp. z o.o., www.interservis.pl
ceny biletów: bilet normalny - 15 zł, bilet ulgowy - 10 zł
godziny zwiedzania: 19-21.02.2009 (czwartek-sobota) 10:00-18:00; 22.02 (niedziela) 10:00-17:00
strona targów: interbud.interservis.pl
do pobrania: >>program INTERBUD 2009; >>nowosci produktowe INTERBUD 2009
Obiekty targowe: Łódź, ul. Stefanowskiego i ul. ks. Skorupki.
Kontakt: (042) 637 13 59, (041)637 12 15; www.interservis.pl
Godziny otwarcia: 21.02 (czwartek) 10.00 - 18.00; 22, 23.02 (piątek/sobota) 10.00 - 18.00; 24.02 (niedziela) 10.00 - 17.00
Zakres towarowy: - projektowanie i nadzór budownictwa - doradztwo budowlane - firmy consultingowe, związki, izby, stowarzyszenia - architektura i obsługa inwestycji - budownictwo ogólne, deweloperzy, inwestycje pod klucz, obsługa inwestycji - nieruchomości /biura obrotu nieruchomościami, agencje, pośrednicy/ - budownictwo drogowe - materiały budowlane /fundamenty, ściany, stropy, elewacje, zaprawy, kruszywa/ - technologie budowlane - urządzenia, narzędzia i maszyny budowlane - chemia budowlana /farby, lakiery, kleje, środki ochronne dla budownictwa / - materiały i techniki izolacyjne /metody ocieplania, metody osuszania/ - materiały nawierzchniowe i elewacyjne /glazura, terakota, marmury, granity/ - dachy, rynny, drewno budowlane - stolarka i ślusarka budowlana /okna, drzwi, bramy, zamki, okucia, elementy mocujące, żaluzje/ - materiały i techniki wykończeniowe /schody, podłogi, balustrady i ogrodzenia/ - elementy wyposażenia wnętrz i ogrodów /dekoracja wnętrz, elementy oświetleniowe, zieleń, mała architektura, utwardzenia terenów, baseny, wykładziny podłogowe, łazienki , sauny/ - technika sanitarna, grzewcza, wentylacyjna, klimatyzacyjna i gazowa /armatura, instalacje, oczyszczalnie ścieków, urządzenia pomiarowe, osprzęt/ - instalacje elektryczne i energetyczne, oświetlenie, automatyka techniki zabezpieczeń - usługi budowlane - konserwacja i renowacja budynków - ochrona obiektów - transport, urządzenia przeładunkowe - wydawnictwa branżowe - towarzystwa ubezpieczeniowe - banki