Data rozpoczęcia
2011-02-17
Data zakończenia
2011-02-20
Miejsce
Łódź

INTERBUD 2011
INTERBUDTargi Budownictwa INTERBUD
17-20 lutego 2011 r., Łódź
interbud.interservis.pl
Targi Budownictwa INTERBUD to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej w Polsce. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje 326 firm w 3 pawilonach oraz na terenie zewnętrznym.

Paweł Babij – prezes Interservis sp. z o.o., podkreśla: "Interbud to targi nowych technologii, dobrych emocji i pozytywnych energii. Targi, na których nie tylko się handluje, lecz również rozmawia o przyjaznym otoczeniu wokół domu, o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Targi te integrują wystawców i środowisko budowlane. Wielkie zainteresowanie świadczy o tym, że budownictwo zawsze będzie ważną dziedziną polskiej gospodarki".

Wydarzeniu towarzyszyć będą seminaria i konferencje, które stanowią ich tradycję:
- XIII Ogólnopolska Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego,
- VII Forum Budownictwa Wiejskiego.

Kontynuowane będą:
- Forum Wykonawców,
- Forum Bezpieczeństwa Pracy,
- Fundusze Unijne dla Budownictwa.

XVIII edycja Targów Budownictwa INTERBUD rozpocznie się 17 lutego.

Dla indywidualnych inwestorów, stojących przed wyzwaniem budowy domu oraz remontujących swoje mieszkania Targi Interbud są nieocenionym źródłem pomysłów, fachowych informacji, a także gotowych rozwiązań.

Dla przedsiębiorców budowlanych Targi INTERBUD to okazja do nawiązania kontaktów handlowych, zaobserwowania tendencji w sprzedaży materiałów budowlanych oraz udziału w spotkaniach branżowych i konferencjach, które towarzyszą targom.


W ZGODZIE Z NATURĄ

Budownictwo zrównoważone oraz naturalne źródła pozyskiwania energii to zagadnienia, które w tym roku szczególnie silnie zaakcentowane są zarówno w ofercie wystawców jak i w poszczególnych programach konferencji i wydarzeń towarzyszących targom.

Propozycja przyszłości - prototyp budynku autonomicznego Solar – Habitat.

Solar-Habitat to budynek, który sam:
- reguluje klimat
- gromadzi i oczyszcza wodę
- przetwarza ścieki i odpady
- produkuje energię.

Ta futurystyczna wizja oraz prezentacja budynków z materiałów naturalnych typu słoma i glina w budownictwie konwencjonalnym i zastosowaniu ich w standardzie budynku pasywnego zainteresuje wszystkich, którym zależy na stworzeniu własnej przestrzeni w zgodzie z zasadami ekologii oraz chcących maksymalnie obniżyć koszty eksploatacyjne swoich domów stosując rozwiązania budownictwa naturalnego.
Solar-Habitat to projekt realizowany przez Grupę Cohabitat. Partnerem w stworzeniu tego budynku jest organizator targów – Interservis Sp. z o.o.

Rosnąca świadomość społeczna w zakresie ekologii sprawia, że bycie „EKO” w budownictwie staje się coraz bardziej modne, natomiast ilość i różnorodność inicjatyw wspierających podejmowanych przez władze na poziomie europejskim i krajowym zapewnia, że bycie „EKO” w budownictwie będzie również opłacalne. O możliwościach udziału firm wykonawczych w programie zrównoważonego budownictwa rozmawiać będą uczestnicy Forum Wykonawców w piątek tj. 18 lutego.

Alternatywne formy pozyskiwania energii znalazły się również w programie spotkania specjalistów w dziedzinie budownictwa wiejskiego. VII Forum Budownictwa Wiejskiego koncentruje się w tym roku na domu rolnika, który obok funkcji mieszkalnej spełnia również rolę biura i przedsiębiorstwa. Organizacja przestrzeni domowej łączącej obie funkcje jest ważna z uwagi na komfort mieszkańców, rozważenie metod pozyskiwania energii do gospodarstw wiejskich jest jedną z istotniejszych decyzji inwestorskich m.in.: ze względu na późniejsze koszty eksploatacji.
Forum Budownictwa Wiejskiego, którego współorganizatorami są Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, odbędzie się w sobotę 19 lutego.

W sobotę i niedzielę na powierzchni prezentacyjnej w pawilonie 3 – hala Expo odbędzie się panel Przyjazne Techniki Grzewcze. Formuła prezentacji otwartych dla szerokiej widowni to dla budujących okazja na zapoznanie się z tym co warto wiedzieć o dostępnych formach ogrzewania i porównania ich zastosowania z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.


ZAGADNIENIA DLA PRZEDSIĘBIORCY

Daj szansę swojej firmie - finansowanie przedsiębiorstw z funduszy unijnych w regionie łódzkim w 2011 r.

Wiadomości te przedsiębiorcy będą mogli uzyskać z pierwszej ręki. Prezentację, która odbędzie się w piątek – 18 lutego, poprowadzą bowiem przedstawiciele Departamentu ds Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego i Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Będą oni również do dyspozycji przedsiębiorców w stoisku nr. 19 w pawilonie 2.

Bezpieczeństwo pracy w firmach budowlanych
Organizacja pracy na wysokości oraz prowadzenie prac przy wykopach to obszary, na których najczęściej dochodzi do wypadków śmiertelnych. Dlatego z punktu widzenia praktyki zawodowej istotnym dla firm budowlanych będzie uczestnictwo w Forum Bezpieczeństwa Pracy i skorzystanie z możliwości uzyskania niezbędnych wiadomości, m.in.: od przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi. Forum odbędzie się w piątek, 18 lutego.


XIII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO

Uczestniczą w niej przedstawiciele Towarzystw Budownictwa Społecznego z całego kraju. Tegoroczna tematyka koncentrować się będzie wokół zagadnień inwestycji finansowych i remontowania istniejących zasobów mieszkaniowych. Konferencja trwa od 17 do 18 lutego.


PROJEKT I REALIZACJA ŁAZIENKI.

W jaki sposób zaprojektować praktyczną i stylową łazienkę? Tutaj i pragmatyk i koneser znajdzie ciekawe, inspirujące rozwiązania które można przenieść na własny grunt. A ponadto – czysta praktyka, czyli poradnik wykonawcy krok po kroku – od stanu surowego do płytki.
Panel przygotowany przez Organizatora Targów i Wystawców i odbędzie się w sobotę, 19 lutego.


NOWOŚCI

Nowe spojrzenie na mieszkania komunalne
- Program budowy mieszkań komunalnych w jednorodzinnej zabudowie szeregowej. Oferta skierowana do samorządów lokalnych z myślą o realizacji mieszkań do wynajęcia, komunalnych, zastępczych, socjalnych z możliwością realizacji na terenach przeznaczonych pod zabudowę niską. Wszystkie mieszkania posiadają samodzielne wejście z chodnika za pośrednictwem ogródka przydomowego. Mieszkania na parterze dostępne są dla osób niepełnosprawnych. Estetyczne i energooszczędne i zbudowane z materiałów odpornych na zniszczenia mogą odmienić obraz miast, a w szczególności warunki życia osób z rodzin najuboższych. Polarheat – stoisko 1 w pawilonie 3

W stoisku firmy Dagart po raz drugi raz w Polsce zaprezentowane zostaną nowoczesne i energooszczędne, integrujące różne źródła energii kotłownie firmy Solvis (gotowe rozwiązania dla domów jednorodzinnych oraz pensjonatów i hoteli w zakresie instalacji solarnych), wykorzystujące energię słoneczną. Dagart – stoisko 30, w pawilonie 3

Wymienniki ciepła firmy Barbor
Obrotowe wymienniki ciepła umożliwiają odzyskiwanie ciepła parowania wilgoci zawartej w powietrzu. Wymienniki rotacyjne przy swojej prostej konstrukcji mają bardzo dużą sprawność i spore możliwości w odzysku ciepła.
Krzyżowy wymiennik ciepła zapewnia znaczną oszczędność energii w momencie zastosowania rekuperatora w instalacji. Krzyżowe wymienniki ciepła charakteryzują się prostą konstrukcją, niezawodnością oraz dużą sprawnością odzysku ciepła. Barbor – stoisko nr. 49, w pawilonie 1

Energooszczędny, drewniany dom modułowy z elementów prefabrykowanych w fińskiej fabryce Jukka-talo. - Elementy domu dostarczane są jednorazowo na plac budowy. Niewątpliwymi zaletami domów tej marki są szybki montaż i możliwość budowy przez cały rok, energooszczędność i wytrzymała konstrukcja, którą domy te zawdzięczają dzięki zastosowaniu technologii: double frame. W domach Jukka-talo zostały wyeliminowane wszystkie szkodliwe dla zdrowia i przyrody środki konserwujące czy materiały wysokoprzetworzone typu płyta OSB.
Oferta dostępna w stoisku firmy FDPL Sp. z o.o. - stoisko nr. 26 w pawilonie 1

Kolektor słoneczny cieczowy KS 2000 TLP – stosowany jest do wykorzystania odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych zaś Kolektor słoneczny cieczowy próżniowy KSR 10 znajduje zastosowanie w Instytucjach Użyteczności Publicznej. Służą ogrzewaniu wody użytkowej oraz wspomagająco w ogrzewaniu budynku. Oba produkowane są w Polsce, a ich dystrybutorem jest firma KEKBUD – stoisko 60 w pawilonie 1

Najnowszej generacji pełnobiologiczne przydomowe oczyszczalnie, samoczynnie dopasowujące się do ilości napływających ścieków zaprezentuje firma Ecoventis – stoisko 53 w pawilonie 2

Kompletny system stropowy Stropex na bazie prefabrykowanego stropu gęstożebrowego belkowo-pustakowego Teriva to większe bezpieczeństwo podczas montażu i skrócenie czasu montażu stropu. Stropex – stoisko 3 w pawilonie 1

Wentylator kominkowy ANeco to przełomowy produkt w dziedzinie dystrybucji gorącego powietrza z kominka. Aparat może być montowany w 17 różnych pozycjach, ułatwiając prace montażystom, ma niskie opory przepływu i jest bardzo cichy. Co najważniejsze jednak, zastosowany silnik elektronicznie komutowany zapewnia nawet do 50% niższe zużycie prądu. Aparat można sterować w bardzo łatwy i skuteczny sposób.
Wentylatory Rimera powstał dzięki połączeniu innowacyjnych układów mikroprocesorowych i technologii LED. Charakteryzuje się cichą pracą silnika, wysoką wydajnością i ciekawym designer. Oba wentylatory można zobaczyć w stoisku firmy Żar – stoisko 39 w pawilonie 1

Elastyczna mata do izolacji cieplnej STEICO – FLEX jest alternatywą dla wełny mineralnej. Sprężysta i łatwa w stosowaniu, nie wymaga dodatkowego mocowania i redukuje mostki termiczne. Posiada również znakomite walory izolacji akustycznej. Produkt ekologiczny do powtórnego przetworzenia. Sopexim – stoisko 1 w pawilonie 1

Mobilne biuro - Wielofunkcyjny moduł mobilny VDS o najmniejszej powierzchni 24 m2. Nie jest trwale związany z gruntem toteż jego postawienie nie wymaga zgód budowlanych. VDS stoisko przed pawilonem 3

SPECJALNE OFERTY HANDLOWE DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Rabat 20% na system ociepleń CERESIT
oferuje klientom tegorocznych targów Hurtownia Budowlana CHEMSERVICE. Dla każdego wykonawcy, który nawiąże z firmą kontakt na targach miły PODARUNEK GRATIS!!!

50% rabatu na wełnę mineralną URSA przy zakupie dachu w firmie DAGART. Oferta specjalna dla klientów odwiedzających targi.

Specjalna oferta Banku BGŻ - Bezpłatne porady architekta, który zaproponuje indywidualną aranżację, a przy zakupie kredytu hipotecznego klient otrzyma darmowy projekt koncepcyjny oraz przykładową animację trójwymiarową. Dla klientów Targów Bank BGŻ przygotował również ofertę promocyjną – 0 zł opłaty przygotowawczej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Miejsce Targów: obiekty targowe przy ul. Stefanowskiego i Skorupki
Godziny zwiedzania targów
17, 18, 18.02 (czwartek/piątek/sobota) 10.00-17.00
20.02 (niedziela) 10.00-15.00

Organizator:
INTERSERVIS Sp. z o.o.
Łódź, ul. Stefanowskiego 24
www.interservis.pl


Zakres towarowy: - projektowanie i nadzór budownictwa - doradztwo budowlane - firmy consultingowe, związki, izby, stowarzyszenia - architektura i obsługa inwestycji - budownictwo ogólne, deweloperzy, inwestycje pod klucz, obsługa inwestycji - nieruchomości /biura obrotu nieruchomościami, agencje, pośrednicy/ - budownictwo drogowe - materiały budowlane /fundamenty, ściany, stropy, elewacje, zaprawy, kruszywa/ - technologie budowlane - urządzenia, narzędzia i maszyny budowlane - chemia budowlana /farby, lakiery, kleje, środki ochronne dla budownictwa / - materiały i techniki izolacyjne /metody ocieplania, metody osuszania/ - materiały nawierzchniowe i elewacyjne /glazura, terakota, marmury, granity/ - dachy, rynny, drewno budowlane - stolarka i ślusarka budowlana /okna, drzwi, bramy, zamki, okucia, elementy mocujące, żaluzje/ - materiały i techniki wykończeniowe /schody, podłogi, balustrady i ogrodzenia/ - elementy wyposażenia wnętrz i ogrodów /dekoracja wnętrz, elementy oświetleniowe, zieleń, mała architektura, utwardzenia terenów, baseny, wykładziny podłogowe, łazienki , sauny/ - technika sanitarna, grzewcza, wentylacyjna, klimatyzacyjna i gazowa /armatura, instalacje, oczyszczalnie ścieków, urządzenia pomiarowe, osprzęt/ - instalacje elektryczne i energetyczne, oświetlenie, automatyka techniki zabezpieczeń - usługi budowlane - konserwacja i renowacja budynków - ochrona obiektów - transport, urządzenia przeładunkowe - wydawnictwa branżowe - towarzystwa ubezpieczeniowe - banki