Firma Daikin wprowadziła na rynek nową wersję Inteligentnego Sterownika Dotykowego (Intelligent Touch Controller), który umożliwia udoskonaloną i energooszczędną kontrolę instalacji klimatyzacyjnych Daikin VRVII, VRVII/Sky Air oraz wentylacji z odzyskiem ciepła HRV.

Inteligentny Sterownik jest przeznaczony do kontroli instalacji klimatyzacyjnych składających się z maksymalnie 64 grup jednostek wewnętrznych i jest podłączany bezpośrednio do systemu poprzez łącze DIII-NET PLUS,bez konieczności użycia komputera.

Intelligent Touch Controller
Sterownik instalowany jest na ścianie i zajmuje znacznie mniej miejsca niż standardowe konsole BMS. Zbudowany jest on z dotykowego, kolorowego wyświetlacza LCD. Inteligentny Sterownik dostarcza szczegółowych informacji na temat pracy każdej wybranej strefy lub grupy jednostek wewnętrznych i ich indywidualnego statusu.Za pomocą sterownika można włączać i wyłączać jednostki, odczytuje on stan filtra i wskazuje nieprawidłowości pracy. Posiada on również funkcję optymalizacji grzania i możliwość ustawienia całorocznych, tygodniowych i dobowych programów czasowych. Można również mierzyć zużycie energii całkowite i w poszczególnych strefach. Dane przenoszone są ze sterownika do komputera za pomocą kart pamięci. Na podstawie tych informacji można w łatwy sposób podzielić koszty eksploatacji pomiędzy poszczególnych klientów. Oprócz instalacji klimatyzacyjnej mogą być również monitorowane i sterowane dodatkowe funkcje takie jak na przykład alarm przeciwpożarowy.
Nowe funkcje zaktualizowanego Inteligentnego Sterownika obejmują:
- zdalny monitoring i kontrolę (poprzez internet),
- opcjonalne podłączenie do sieci serwisowej Daikin AIRNET,
- wbudowane zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem,
- ulepszony wyświetlacz ze zmiennymi kolorami,
- odczyt w kilku językach,
- funkcję prostego przełączania.
Źródło: Daikin