Midea wprowadziła na rynek nowoczesny, inteligentny program umożliwiający kontrolę i zarządzanie układami VRF. System IMM (Intelligent Manager of Midea) ma zastosowanie w układach Midea V4+ i VR4+ (z odzyskiem ciepła) w dużych obiektach, a także MINI VRF w mniejszych budynkach czy w pojedynczych lokalach.

INTELIGENTNE STEROWANIE W SYSTEMACH VRF MIDEA
Oprogramowanie pozwala na sterowanie aż 1024 jednostkami wewnętrznymi oraz 256 jednostkami zewnętrznymi z jednego komputera. Istotną cechą nowego oprogramowania IMM jest możliwość sterowania wszystkimi jednostkami również za pośrednictwem sieci, przy pomocy laptopa, iPada czy iPhona. Nasz przenośny telefon czy laptop może więc stać się pilotem i centralnym sterownikiem, który posiada wszystkie funkcje do całego układu klimatyzacji.

Dodatkową zaletą programu jest opcja rozliczania kosztów zużytej energii przez poszczególnych najemców lokali. Program IMM daje administratorowi obiektu możliwość tworzenia raportów okresowych, by w prosty i czytelny sposób móc podzielić dokładnie zużycie energii na konkretne pomieszczenia. Na wygenerowanym raporcie mamy możliwość podliczenia opłat za zużytą energię pojedynczych pomieszczeń biurowych, pokoi hotelowych czy lokali użytkowych, w których znajduje się system klimatyzacji MIDEA.

Wszystkie dane są zapisywane na dysku lub na karcie pamięci w celu prostej i szybkiej weryfikacji oraz sprawdzenia historii pracy całego układu.
O firmie Midea

Koncern Midea jest jednym z czołowych na świecie producentów urządzeń dla ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Midea w swojej ofercie posiada szeroką gamę urządzeń klimatyzacyjnych, od małych przeznaczonych do gospodarstw domowych po urządzenia do zastosowań komercyjnych i przemysłowych o mocy 1,7 MW.

O firmie SPS Klima

SPS KLIMA Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów urządzeń klimatyzacji z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku.

Firma powstała na początku lat 90-tych, koncentrując swą działalność na sprzedaży urządzeń elektroniki użytkowej i systemów klimatyzacji marki SANYO, obecnie Panasonic. Od roku 2000 reprezentuje w Polsce również koncern McQuay. Firma SPS KLIMA to wyłączny dystrybutor na Polskę takich marek jak Midea i Thermocold.

SPS Klima posiada bardzo szeroką ofertę zarówno dla użytkowników indywidualnych jak też klientów biznesowych. Dysponuje urządzeniami typu: Split, MultiSplit, Systemy VRF, Gazowe Pompy Ciepła, Chillery, Klimakonwektory, Rooftopy oraz Systemy Klimatyzacji Precyzyjnej.

Obsługuje szereg firm w tym również klientów sieciowych wymagających najwyższej jakości obsługi serwisowej, jak np. T-Mobile. Centralny magazyn sprzętu i części znajduje się w Warszawie gwarantując niezakłócone dostawy do klientów firmy. Tutaj znajduje się też centrum szkoleniowe i serwis urządzeń.

Źródło: SPS Klima Sp. z o.o.