W bezpośrednim sąsiedztwie fabryki IMP w Godowicz w Słowenii firma IMP Klima buduje Technologiczne Centrum Rozwoju - "Instytut Klimatyzacji, Ogrzewnictwa i Chłodnictwa".


Instytut będzie prowadził badania nad nowymi, przyjaznymi środowisku i efektywnymi projektami systemów wentylacyjnych, chłodniczych i grzewczych; pomiary i próby będą wykonywane w nowocześnie wyposażonych laboratoriach oferujących swoje usługi również zewnętrznym klientom zarówno w kraju, jak i za granicą.

Godowicz Słowenia: Technologiczne Centrum Rozwoju
- "Instytut klimatyzacji, Ogrzewnictwa i Chłodnictwa" w budowie

Budowa obiektu o łącznej powierzchni 3500 m2 zostanie zakończona we wrześniu 2005 r. Oddanie linii pomiarowych dla 15. różnych laboratoriów wraz z pełnym wyposażeniem pomiarowym, będzie przebiegało sukcesywnie do końca roku 2007. Wówczas znajdzie w nim pracę około 40 fachowców.
Wizją Instytutu jest stanie się rozpoznawalnym centrum europejskim w dziedzinie klimatyzacji, ogrzewnictwa i chłodnictwa, który będzie oferował najwyższe możliwości w dziedzinie rozwoju i badań spółkom korporacyjnym Hidria, firmom wewnątrz słoweńskiego Grozda KGH, słoweńskim i zagranicznym spółkom handlowym oraz instytucjom naukowym i specjalistycznym.
Więcej na stronie www.rtc-i-kgh.si