Siódma edycja Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2010 odbędzie się między 26 a 29 kwietnia 2010 roku. Organizatorzy zapowiadają ciekawe zmiany.

INSTALACJE 2010 - nowe salony tematyczne


Zbliżająca się edycja targów INSTALACJE 2010 przyniesie kilka zmian. Komfort zwiedzania i rozmów na stoiskach targowych zapewni niewątpliwie jasny i przejrzysty podział ekspozycji. Organizatorzy planują w związku z tym poszerzyć i zmodyfikować układ branżowy targów wyodrebniając dwa nowe salony: FM Area - Salon Techniki Obiektowej oraz GAZ Salon Techniki dla Przemysłu Gazowniczego. Zmianie ulega również lokalizacja pawilonów. Wystawę zaplanowano w pięciu halach: 3. 3A, 4, 5 i 9.
Ekspozycja podzielona będzie na 6 salonów:

- OGRZEWANIE
- Salon Techniki Grzewczej i Ciepłowniczej

- FIREPLACES
- Salon Techniki Kominkowej

- WENTYLACJA & KLIMATYZACJA
- Salon Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej

- WOD-KAN
- Salon Techniki Sanitarnej i Wodno-Kanalizacyjnej

- FM Area
- Salon Techniki Obiektowej

- GAZ
- Salon Techniki dla Przemysłu Gazowniczego.
Tradycyjnie podczas targów INSTALACJE 2010 odbędzie się wiele seminariów, konferencji i wydarzeń specjalnych stanowiących cenne źródło wiedzy o najnowszych technologiach i trendach w sektorze instalacyjnym. Będzie to jednocześnie świetna okazja do rozmowy ze specjalistami i nawiązania nowych znajomości biznesowych. W ramach programu okołotargowego zaplanowano:
- II Mistrzostwa Polski Instalatorów - pokazy instalatorów na żywo
- Kominki w akcji - II edycja
- Park Ciepłownictwa Sieciowego
- R-Energia - instalacje przyjazne środowisku
- Instalacje dla przemysłu chemicznego - park tematyczny.
Wszystkie niezbędne informacje i formularze można pobrać ze strony internetowej www.instalacje.mtp.pl. Firmy, które zgłoszą swój udział do 16 pażdziernika br. mogą liczyć na preferencyjne ceny.

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE odbywają się w cyklu dwuletnim. Ich ostatnia edycja w 2008 roku zgromadziła blisko 550 wystawców z 21 państw. Wśród prezentowanych produktów było ponad 250 nowości rynkowych, z których wiele można było zobaczyć po raz pierwszy właśnie w Poznaniu. Ciekawy program merytoryczny - seminaria, konferencje oraz specjalnie wydzielone przestrzenie tematyczne - przyciągnął liczne grono profesjonalistów. Rekordowa w historii targów była frekwencja zwiedzających, która świadczy o dużym zainteresowaniu rynku ofertą dla sektora instalacyjnego. Ekspozycję instalacyjną i odbywające się w tym samym czasie targi SECUREX i SAWO obejrzało 28 tys. zwiedzających.