W dniach 26-29 kwietnia 2010 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE. To największe wydarzenie dla branży instalacyjnej w kraju, które niezmiennie przyciąga profesjonalistów sektora instalacyjnego, projektantów instalacji w obiektach przemysłowych i mieszkalnych, jak również inwestorów i architektów.

INSTALACJE 2010 – największe spotkanie branży w Europie Środkowo-Wschodniej
INSTALACJE 2010W dniach 26-29 kwietnia 2010 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE.
Targi te od wielu lat są doskonałą okazją do prezentacji technologii i nowości produktowych
w najważniejszych sektorach związanych z rynkiem instalacyjnym. To największe wydarzenie dla branży instalacyjnej w kraju, które niezmiennie przyciąga profesjonalistów sektora instalacyjnego, projektantów instalacji w obiektach przemysłowych i mieszkalnych, jak również inwestorów i architektów.
INSTALACJE 2010 to obok bogatego programu merytorycznego, licznych konferencji, także obecność liderów rynku oraz najbardziej znanych w branży marek.
Całe wydarzenie zostało objęte patronatem Ministra Gospodarki oraz Ministra Infrastruktury.


Szerszy zakres branżowy
Wśród najważniejszych atutów kojarzonych z targami najczęściej wymieniana jest ich kompleksowa formuła, prezentująca wszechstronną ofertę dla sektora instalacyjnego. Nie inaczej będzie podczas targów INSTALACJE 2010, których poszerzony i zmodyfikowany układ branżowy podzielono na następujące salony tematyczne:
Salon Techniki Grzewczej i Ciepłowniczej OGRZEWANIE,
Salon Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej WENTYLACJA & KLIMATYZACJA,
Salon Techniki Sanitarnej AQUASAN,
Salon Techniki Obiektowej FM Area,
Salon Techniki dla Przemysłu Gazowniczego GAZ.
Synergia Branż
Dodatkowo targom INSTALACJE towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI oraz Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej WODOCIĄGI.
Ekspozycja wszystkich wystawców zostanie zlokalizowana w pawilonach: 3, 4, 5 i 9 o łącznej powierzchni: 13.500 mkw i zgromadzi ponad 500 wystawców. Zaprezentowanych zostanie również prawie 280 nowości rynkowych.

Niektóre wydarzenia towarzyszące
II Mistrzostwa Polski Instalatorów to konkursowe zmagania wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić wiedzę na temat produktów instalacyjnych oraz zweryfikować swoje umiejętności w praktyce. Na zwycięzcę organizowanych po raz drugi Mistrzostw czeka Volkswagen Caddy Life ze specjalnym wyposażeniem dodatkowym.
Organizatorzy oraz sponsorzy zadbają o wyjątkową oprawę zawodów, a profesjonalny pomiar czasu zapewni bezstronność i jednoznaczność werdyktu.
Eliminacje: 26-29.04.2010, Pawilon 4.
Wielki finał wraz z galą wręczenia nagród zaplanowany jest na piątek 29 kwietnia.
Partnerzy strategiczni: Shell, Grundfos, VW
Partner techniczny: Snickers Workwear
Organizatorzy: Target Press, Międzynarodowe Targi Poznańskie

R-Energia to specjalna ekspozycja poświęcona wszystkim nowoczesnym rozwiązaniom proekologicznym stosowanym w technikach instalacyjnych, które zmierzają do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania energią oraz sprawiają, że obiekt mieszkalny staje się bardziej przyjazny dla środowiska. Na wystawie tej znajdą miejsce wszelkie pomysły zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju m.in. na ekologiczne źródła energii, systemy umożliwiające właściwe wykorzystania i poszanowanie energii w budynkach, zarządzanie energią, rekuperacją ciepła czy recyklingiem wody. R-ENERGIA to specjalnie wyróżniona przestrzeń, na której wystawcy wystawcy zaprezentują swoje pomysły na rozwiązania przyjazne dla środowiska.
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania w pawilonie 4.

Park Ciepła Systemowego to miejsce gdzie będzie można bliżej zapoznać się z ideą tego wygodnego sposobu ogrzewania mieszkań. Projekt przygotowywany został przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie i ujrzy światło dzienne podczas targów INSTALACJE. Park Ciepła Systemowego pomyślany został jako miejsce ekspozycji promującej ideę ciepła systemowego – będzie tu można dowiedzieć się więcej na ten temat – będą obecni eksperci z Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie oraz uczestnicy programu. Oprócz tego w ramach Parku zaprezentują się firmy – dostawcy najnowszych technologii, urządzeń i rozwiązań z zakresu ciepłownictwa.
Organizatorzy: Izba Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pawilon 5.

Konferencje, seminaria, odczyty czyli na targach merytorycznie
Targi INSTALACJE to nie tylko miejsce ekspozycji nowości rynkowych i nawiązywania intratnych rozmów biznesowych. Targi to także scena wymiany myśli, poruszania aktualnych zagadnień dotyczących środowiska, człowieka, przyszłości i funkcjonowania w coraz bardziej wirującym świecie zmian i nowości. O kondycji oraz trendach rozwoju rynku instalacyjnego profesjonaliści porozmawiają na seminarium „Branża Instalacyjno-Grzewcza w Polsce – 2009 rok i co dalej?” przygotowanego przez Komfort Consulting i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Dobrą okazją do zapoznania się z bezpiecznym użytkowaniem instalacji kominowych będzie spotkanie „Bezpieczne techniki kominowe, skuteczna wentylacja. Przegląd rozwiązań, zasady użytkowania i konserwacji instalacji kominowych i wentylacyjnych.” Współorganizowane przez Stowarzyszenie „Kominy Polskie” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Problematykę związaną z projektowaniem i wykonawstwem instalacji sanitarnych w budynkach energooszczędnych przybliży konferencja „Technika instalacyjna w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej” organizowana przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Politechnikę Poznańską i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Kolejny punkt szerokiego programu konferencji to seminarium „Modelowanie numeryczne warunków mikroklimatycznych” podczas którego omówiony zostanie między innymi zakres stosowania innowacyjnych narzędzi CFD firmy Metnor Graphics w procesie projektowania instalacji wentylacji i klimatyzacji, instalacji wentylacji pożarowej – FloVENT oraz komponentów instalacyjnych – FloEFD. „Propozycja rozwiązań technologicznych dla poprawy efektywności wytwarzania i przesyłania ciepła oraz ochrony powietrza w świetle pakietu klimatyczno – energetycznego” to kompleksowe praktyczno-teoretyczne spotkanie promujące najnowsze rozwiązania technologiczne oraz coraz bardziej popularną idee ciepła systemowego. Spotkanie zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie jest częścią Parku Ciepła Systemowego.
"Urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii - najnowsze rozwiązania oferowane przez markę Junkers, trendy rozwoju oraz programy dofinansowania” to tytuł konferencji mającej na celu przybliżenie problematyki związanej z korzystaniem z zasobów odnawialnych źródeł energii w Polsce. Organizator, firma Junkers zaprezentuje swoje dotychczasowe osiągnięcia na tym polu oraz przedstawi najnowszą ofertę produktową marki.

Targi INSTALACJE 2010 odbędą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 26-29 kwietnia 2010 r.


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.