Targi INSTALACJE to największe w tej części Europy wydarzenie dla sektora instalacyjnego, cieszące się renomą i popularnością jest niepowtarzalną okazją na poznanie nowinek technologicznych oraz spotkanie się z branżą. Targi odbędą się 26-29 kwietnia br.

INSTALACJE 2010

INSTALACJE od wielu lat są doskonałą okazją do prezentacji technologii i nowości produktowych w najważniejszych sektorach związanych z rynkiem instalacyjnym.
To największe wydarzenie dla branży instalacyjnej w kraju, które niezmiennie przyciąga profesjonalistów sektora instalacyjnego, projektantów instalacji w obiektach przemysłowych i mieszkalnych, jak również inwestorów i architektów.
INSTALACJE 2010 to obok bogatego programu merytorycznego, licznych konferencji, także obecność liderów rynku oraz najbardziej znanych w branży marek.

Wśród najważniejszych atutów kojarzonych z targami najczęściej wymieniana jest ich kompleksowa formuła, prezentująca wszechstronną ofertę dla sektora instalacyjnego. Nie inaczej będzie podczas targów INSTALACJE 2010, których poszerzony i zmodyfikowany układ branżowy podzielono na następujące salony tematyczne:

● Salon Techniki Grzewczej i Ciepłowniczej OGRZEWANIE,
● Salon Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej WENTYLACJA & KLIMATYZACJA,
● Salon Techniki Sanitarnej AQUASAN,
● Salon Techniki Obiektowej FM Area
● Salon Techniki dla Przemysłu Gazowniczego GAZ.

Wciąż rozbudowany program wydarzeń towarzyszących to m.in.:

R-energia - specjalna ekspozycja poświęcona wszystkim nowoczesnym rozwiązaniom proekologicznym stosowanym w technikach instalacyjnych, które zmierzają do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania energią.
Park Ciepła Systemowego - to projekt przygotowywany we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, jako odrębna przestrzeń promocji najnowszych rozwiązań technologicznych oraz idei ciepła systemowego. Ekspozycji towarzyszyć będzie konferencja.
Mistrzostwa Polski Instalatorów –konkursowe zmagania wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat produktów instalacyjnych oraz umiejętności w praktyce. W roku 2008 zwycięzca odjechał samochodem VW Caddy Maxi, a partnerami Mistrzostw były firmy Viessman, Grundfos, Volkswagen oraz Zehnder. W tym roku przewidywane są równie atrakcyjne nagrody.

Liczne seminaria i konferencje, m.in.:

● Seminarium: „Branża Instalacyjno-Grzewcza w Polsce – 2009 rok i co dalej?”
Organizator: Komfort Consulting i Międzynarodowe Targi Poznańskie
● Konferencja: „Technika instalacyjna w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej”
Organizator: Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Politechnika Poznańska,
Międzynarodowe Targi Poznańskie
● Konferencja: „Modelowanie numeryczne warunków mikroklimatycznych”
Organizator: Gryftilab, Fluid-Desk
● Konferencja towarzysząca projektowi „Park Ciepła Systemowego”
Organizator: Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie i Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodatkowo targom INSTALACJE towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI oraz Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej - WODOCIĄGI. Niezmieniona pozostaje wcześniej zaplanowana, optymalna lokalizacja pawilonów. Przygotowanych zostało pięć hal: 3, 3A, 4, 5 i 9.

Targi INSTALACJE 2010 odbędą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 26-29 kwietnia 2010 r.

Więcej informacji na:
http://www.instalacje.mtp.pl
http://www.wodociagi.mtp.pl
http://www.kominki.mtp.pl

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.