Data rozpoczęcia
2008-04-22
Data zakończenia
2008-04-25

22-25.04.2008 Poznań
Szósta edycja targów INSTALACJE w Poznaniu rozpoczyna sie we wtorek 22 kwietnia. Na powierzchni liczącej niemal 32.000 m2 uczestnicy zapoznają się z ofertą blisko 550 wystawców. Serdecznie zapraszamy na stoisko wentylacja.com.pl (marketeo.com) nr 38A do pawilonu 2!
Targi INSTALACJE gromadzą firmy oferujące najnowsze produkty z zakresu techniki klimatyzacyjnej i chłodniczej, wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej i grzewczej, wentylacyjnej i gazowniczej. Specjalistyczne targi są miejscem spotkań biznesowych fachowców z producentami i dystrybutorami czołowych marek. Prezentowana tam szeroka oferta najnowocześniejszych na rynku produktów cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów. Wśród prezentowanych produktów jest blisko 260 nowości rynkowych, z których wiele można zobaczyć po raz pierwszy właśnie w Poznaniu.
INSTALACJE to także bogaty program wydarzeń, jak fachowe konferencje, widowiskowe pokazy
czy prezentacje firm.

Prawdziwe targi nowości

Targi INSTALACJE pozwalają zwiedzającym zapoznać się z najnowszą ofertą obecnych na polskim rynku instalacyjnym firm. W tym roku wszelkie oczekiwania organizatorów przeszła liczba zgłoszonych "nowinek". Wśród tysięcy produktów, wystawcy zaprezentują blisko 260 nowości, co stanowi wzrost o 200% w porównaniu z poprzednią edycją imprezy w 2006 roku. Zapowiadają się zatem autentyczne targi premier rynkowych. Ich promocji ma służyć m.in. Przewodnik dla Zwiedzających, w którym innowacyjne produkty zostały opatrzone fotografią, co z całą pewnością nacieszy oczy wielu gości targowych, a sam Przewodnik ułatwi odnalezienie stoiska firmy na ekspozycji. Tu każdy uczestnik targów będzie miał możliwość przeglądu i porównania
tych propozycji.

Forum wymiany wiedzy i doświadczeń

Ciekawy program merytoryczny, na który składają się liczne seminaria, konferencje, warsztaty oraz specjalnie wydzielone przestrzenie tematyczne stanowią prawdziwą ucztę dla szerokiego grona profesjonalistów oraz inwestorów indywidualnych. Targi w Poznaniu to nie tylko miejsce nawiązywania kontaktów biznesowych, ale także płaszczyzna wymiany doświadczeń i informacji.
Zainteresowanie zwiedzających, jak i wystawców przyciągnie organizowany po raz pierwszy projekt "Kominki w Akcji", gdzie uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z "praktycznym pięknem" kominków. Przestrzeni specjalnej towarzyszy konferencja pod hasłem "Ekologiczne wyzwania dla kominków 2008", poświęcona elementom ekologicznym stosowanym przy działaniu kominków.
Szczególną uwagę warto zwrócić na seminarium, podczas którego podjęty zostanie temat technik instalacyjnych w budynkach niskoenergetycznych. Program targów obejmuje także spotkania na temat ciepłownictwa sieciowego oraz użytkowania urządzeń i instalacji wodnych.
Wielu wrażeń dostarczą zwiedzającym Pierwsze Mistrzostwa Polski Instalatorów z atrakcyjną nagrodą główną, podczas których swoją wiedzę i umiejętności praktyczne zaprezentuje liczne grono instalatorów. Pokazy na żywo będą doskonałą okazją do zapoznania się z praktycznym zastosowaniem urządzeń instalacyjnych oraz do weryfikacji swojej wiedzy teoretycznej niezbędnej przy wykonywaniu wszelkich prac instalacyjnych. Podczas czterech dni targów INSTALACJE każdy uczestnik konkursu zmierzy się z rywalami: zaprezentuje swoją wiedzę na temat produktów firm Viessmann i Grundfos oraz wykaże się praktyczną umiejętnością montażu pokazowej instalacji. Zwycięzca Mistrzostw odjedzie samochodem Volkswagen Caddy. >>o I Mistrzostawach Polski Instalatorów
Zachęcamy równocześnie do uczestnictwa w projekcie BudShow 2008, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Tradycja i Nowoczesność". Tutaj będą Państwo mieli możliwość przyjrzeć się z bliska właściwym technologiom instalacyjnym, detalom wykonawczym oraz rozwiązaniom estetycznym modelowego domu jednorodzinnego budowanego z materiałów dostarczonych przez liderów. >>o BudShow
We współpracy z Partnerami organizatorzy tegorocznej edycji targów przygotowali bogaty program wydarzeń towarzyszących, wśród których na uwagę zasługują ciekawe tematycznie i merytorycznie konferencje oraz panele dyskusyjne.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyć się będzie seminarium poświęcone technikom instalacyjnym w budynkach niskoenergetycznych. Podczas spotkania podjęte zostaną takie tematy jak: rozwiązania układów grzewczych i wentylacyjnych w budynkach niskoenergetycznych wraz z wykazem wymagań tych technik oraz wykorzystanie instalacji grzewczych w budynkach mieszkalnych po termorenowacji.
Zachęcamy równocześnie do udziału w konferencji szkoleniowej po hasłem "Materiały instalacji wodnych - materiały metalowe", na której przedstawione zostaną zagadnienia m.in. z zakresu przepisów budowlanych dotyczących projektowania, wykonywania i pracy instalacji sanitarnych oraz wykorzystywania metalowych materiałów instalacyjnych w obiegach otwartych
i zamkniętych.
Kolejnym wydarzeniem, którego nie wolno pominąć podczas pobytu na tegorocznych targach, jest seminarium "Ciepło jest ulotne" na temat bezpiecznego użytkowania instalacji kominowych, grzewczych i wentylacyjnych. W programie m.in. nasady kominowe oraz regulatory ciągu kominowego jako element wzrostu sprawności układów grzewczych.
Owocem współpracy z Izbą Gospodarczą "Ciepłownictwo Polskie" jest organizowany po raz pierwszy na targach Park "Ciepłownictwa Sieciowego", gdzie członkowie izby zaprezentują ofertę zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Towarzyszący tej przestrzeni specjalnej panel dyskusyjny poruszy zagadnienia dotyczące nowoczesnych technologii w ciepłownictwie sieciowym.
Zapraszamy do udziału w interesującym programie wydarzeń specjalnych towarzyszących ekspozycji, który zaspokoi oczekiwania profesjonalnych odbiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu instalacji. >>zobacz program

Miejsce warte poznania

Targi INSTALACJE to jedyne tak wielkie wydarzenie dla sektora instalacyjnego w Polsce. Od wielu lat stanowią okazję do zaprezentowania swoich produktów oraz do zapoznania się z kierunkami i trendami rozwoju branży. Dziś cieszą się opinią miejsca, gdzie z powodzeniem można kreować wizerunek firmy i umacniać markę swoich produktów. Dobra lokalizacja, łatwy dojazd i ciekawa oferta urokliwego miasta Poznania, a także szeroka baza hotelowo - gastronomiczna to dodatkowe atuty pozwalające zaczerpnąć z uczestnictwa w targach INSTALACJE jak najwięcej.
Zarejestruj się on-line i kup tańszy bilet
Odbywające się w Poznaniu targi INSTALACJE można zwiedzać w dniach od 22 do 25 kwietnia 2008 w godzinach od 9 do 17 (kasy biletowe przy wejściach na teren MTP - 8.30 - 16.30).
Bilet dla profesjonalistów (P) pod warunkiem zarejestrowania się w systemie on-line na stronie www.instalacje.mtp.pl lub na miejscu, w punktach rejestracyjnych MTP kosztuje 15 zł.
Bilet dla publiczności ( N ) upoważnia do wstępu na tereny targowe bez konieczności rejestracji i kosztuje 40 zł.
Więcej informacji: www.instalacje.mtp.pl