Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE 2006 w Poznaniu zakończyły się w piątek 31 marca br. Była to szósta edycja Targów Instalacyjnych początkowo odbywających się wraz z BUDMĄ. INSTALACJE uzyskały status samodzielnych targów w 2000 r.


Tegoroczne INSTALACJE w 6 halach zgromadziły 414 wystawców, w tym 362 krajowych i 52 zagranicznych. Ekspozycje przygotowały firmy z Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji i Włoch.
Ekspozycja z zakresu techniki wentylacji i klimatyzacji zlokalizowana była przede wszystkim w pawilonach nr 6 i 6a. Prezentowano szeroki wybór wentylatorów, centrale wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, klimatyzatorów, klimakonwektorów, nawiewników i wywiewników, a także wszelki osprzęt do instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych i wiele innych.
Na targach można było odwiedzić także ekspozycję pt. Wyspa Nowości, na której swoje nowości przedstawiło 51 jeden firm.
Tradycyjnie targom towarzyszyły specjalistyczne konferencje i seminaria, dotyczące m.in. wentylacji. Pierwszego dnia targów odbyła się organizowana przez Redakcję „Rynku Instalacyjnego” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie konferencja pt. Forum Technik Instalacyjnych – szczegóły