Znane są już wyniki konkursu „Dobry Wzór” 2011. W IWP w Warszawie można już oglądać wystawę wszystkich nagrodzonych i zakwalifikowanych do finału konkursu produktów. Wśród nich znalazła się innowacyjna grzałka HOT² firmy INSTAL-PROJEKT.

INSTAL PROJEKT zaprasza na wystawę „Dobry Wzór” 2011
Co szczególnie godne uwagi w tym roku większość nagród trafiła do firm polskich, proponujących rozwiązania stworzone przez polskich inżynierów i projektantów. Z kolei tytuł Projektanta Roku 2011 zdobył Marek Liskiewicz ze studia Triada Design.

Firma INSTAL PROJEKT jako finalista tegorocznego konkursu w kategorii Strefa Domu chciałaby zaprosić Państwa do obejrzenia wystawy, na której można znaleźć bardzo wiele interesujących produktów, w tym także grzałkę HOT², która cieszy się ogromną popularnością ze względu na ekonomiczność i oryginalny design. Swoją minimalistyczną, oryginalną formę zawdzięcza cenionej wśród polskich przedsiębiorców Pracowni Wierszyłłowski i Projektanci, która opracowała kształt grzałki. Natomiast praca zespołu projektowego INSTAL PROJEKTU umożliwiła korzystanie przez cały rok z grzejnika, dzięki inteligentnej kontroli pracy grzałki. Wyróżnia się ona dużą energooszczędnością, jest sterowana dotykowo, charakteryzuje się także rozbudowaną autodiagnostyką działania (m.in. sygnalizacja awarii urządzenia czy otwarcie obiegu wody) oraz funkcjonalnością: prostym intuicyjnym sterowaniem. Ponadto grzałka HOT² posiada czterostopniową regulację temperatury oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.


Ogromnym atutem wystawy „Dobry Wzór” jest to, że wiele produktów można osobiście przetestować: można posiedzieć na sofie Le Mur firmy Kinnarps, podziwiać ciekawą formę grzałki HOT², pojeździć na rowerze Strida LT projektu Marka Sandersa czy wypocząć w fotelu mPosition firmy Profim. Dzięki temu wystawa jest dużo bardziej atrakcyjna i świetnie przybliża innowacyjny charakter pokazywanych na niej przedmiotów. Ludzie ciekawi najnowszych osiągnięć techniki i wzornictwa staną się wkrótce użytkownikami tych ciekawych rozwiązań do domu, pracy i do sfery publicznej. Widać też wyraźnie, że większość projektantów projektując stawia sobie obecnie za cel ekologię i energooszczędność, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Zwycięska płyta gazowa, mop parowy Autoselect, czy grzałka HOT², zużywająca w trybie stand by ok. 80 razy mniej energii niż inne grzałki, są właśnie jednymi z takich rozwiązań.

Wystawa potrwa do 25 listopada 2011, a można ją odwiedzać codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 10-19. Wystawie towarzyszy specjalnie opracowany system audio-guide w 2 wersjach:
dla potencjalnego użytkownika przedmiotów i dla ich projektanta.