Nowości i trendy w urządzaniu wnętrz – od wykończenia, przez umeblowanie, aż po światło i stylowe dekoracje. To wszystko zaprezentowane zostanie po raz kolejny na poznańskich targach wnętrz MEBLE, HOME DECOR, BUDMA INTERIOR oraz BIURO w dniach 3 – 6 czerwca 2009r. W tym roku odbędzie się także premierowa odsłona prestiżowego projektu arena DESIGN.

Równolegle ekspozycje są największym wydarzeniem branży mebli i wyposażenia wnętrz w Europie Środkowo–Wschodniej. Prezentowana oferta obejmuje produkty i usługi z całego świata. W roku 2008 zapoznało się z nią 25 tys. osób – zarówno specjalistów i handlowców z branży, jak i klientów indywidualnych.

Na początek - wykończenie

Producenci armatury i ceramiki łazienkowej, producenci AGD i wyposażenia kuchni, producenci mebli kuchennych, drzwi wewnętrznych, parapetów, schodów, tapet, tynków, ściennych systemów dekoracyjnych, chemii budowlanej, kominków, a także firmy projektowe i doradcze wezmą udział w Targach Wykończenia i Renowacji Wnętrz BUDMA INTERIOR. Na specjalnych strefach pokazowych zaprezentowane zostaną łazienki (producenci armatury i ceramiki łazienkowej, akcesoriów łazienkowych, mebli łazienkowych a także elementów domowego SPA – saun i łaźni), kuchnie (producenci mebli kuchennych, sprzętu AGD do zabudowy, armatury kuchennej, blatów oraz akcesoriów kuchennych) i podłogi (producenci podłóg i wykładzin podłogowych). Zupełnie nową wystawą będzie z kolei Salon Deweloperów, na którym swoje oferty przedstawiać będą wielkopolscy inwestorzy mieszkaniowi.

Dla zwiedzających przygotowane zostaną ciekawe strefy tematyczne: FreeIdeasRoom – miejsce, w którym zasięgnąć będzie można porad w zakresie urządzania wnętrz, CoffeeRoom – strefa, w której każdy zwiedzający będzie mógł odpocząć a przy okazji zapoznać się z wydawnictwami branży wyposażenia wnętrz, ShowRoom – tu zobaczyć będzie można ofertę produktów i sprzętów na żywo – w bezpośrednim zastosowaniu, oraz PaintRoom, gdzie zapoznać się będzie można z bogatym wachlarzem możliwości dekoracji ścian, które można wykonać również we własnym zakresie.

Meble w dobrym stylu

Największa w naszym regionie Europy ekspozycja mebli to świetna okazja do obejrzenia i przekonania się o funkcjonalności najnowszych kolekcji meblowych z szerokiej oferty krajowych i zagranicznych producentów. Na targach MEBLE już tradycyjnie zaprezentowane zostaną meble do sypialni, salonów, gabinetów, kuchni oraz jadalni. Inspirujące aranżacje przestrzeni mieszkalnych, stanowiące odzwierciedlenie światowych trendów w stylistyce wnętrz, co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem targowej publiczności. Tegoroczna ekspozycja obejmie ponadto meble ogrodowe i turystyczne, a także kolekcje mebli stylizowanych, ratanowych i wiklinowych.

Doskonałym uzupełnieniem tych propozycji będzie ekspozycja BIURO, prezentująca najnowocześniejsze standardy wyposażenia biur i pomieszczeń użyteczności publicznej. Jak zawsze podczas poznańskich targów, w ramach różnego rodzaju seminariów i konferencji, toczyć się będą branżowe dyskusje o kondycji przemysłu meblarskiego w Polsce. Kontynuując specjalny program matchmakingowy już po raz trzeci na targach gościć będą kupcy meblowi z Polski i Europy. Aranżowane spotkania wystawców z potencjalnymi partnerami handlowymi to cenna pomoc w pozyskiwaniu nowych kontaktów biznesowych, zwłaszcza w okresie osłabienia koniunktury na rynku meblarskim.

Czas na dekoracje

Nie ma pięknego wnętrza bez oryginalnych dekoracji. Te właśnie eksponowane są co roku na Targach Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR. W tym roku produkty zaprezentowane zostaną w następujących grupach tematycznych: tkaniny w domu (m.in. tkaniny dekoracyjne i obiciowe, firany, zasłony, karnisze, ręczniki, bielizna pościelowa, dywany, kołdry i poduszki), stół & kuchnia (m.in. szkło, porcelana, ceramika, sztućce, akcesoria kuchenne), home beauty (m.in. lustra, zegary, kwietniki, oprawy do obrazów, świece, galanteria dekoracyjna z ceramiki, drewna, metalu), dekoracje (m.in. ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i okolicznościowe, opakowania ozdobne), a także oświetlenie w ramach Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO (m.in. oświetlenie wewnętrzne, oświetlenie zewnętrze, źródła światła oraz komponenty i akcesoria oświetleniowe). Na targach pojawią się także firmy oferujące usługi w zakresie aranżacji wnętrz, wydawnictwa oraz organizacje branżowe.

arena DESIGN – forma wyprzedza przyszłość

W roku 2009 podczas poznańskich targów wnętrz odbędzie się premierowa odsłona projektu arena DESIGN. Nowe wydarzenie w kalendarzu wystawienniczym Międzynarodowych Targów Poznańskich dedykowane będzie w całości tematyce współczesnego wzornictwa i projektowania przemysłowego. Celem projektu jest stworzenie prestiżowej platformy spotkań świata designu i biznesu, a także promocja najlepszych na arenie europejskiej praktyk w zakresie projektowania mebli oraz innych form przemysłowych. Przestrzeń arena DESIGN 2009 podzielona zostanie na pięć stref tematycznych: Forum, Top Design, Kreatywni, Edukacja i Wiedza. Bogaty program realizowany w ramach poszczególnych stref obejmie m.in. spotkania z wybitnymi projektantami, panele dyskusyjne, prezentacje, wystawy oraz konkursy dla projektantów i producentów. Szeroko reprezentowane będą także krajowe i zagraniczne uczelnie o profilu artystycznym i technicznym (kierunki: wzornictwo produktu i wzornictwo przemysłowe), a także instytucje, stowarzyszenia i wydawnictwa branżowe.

Poznańskie targi wnętrz w liczbach*:

· 600 wystawców
· 30 tys. mkw.
· 25 tys. zwiedzających – o 25 % więcej, niż rok wcześniej
· wystawcy z 20 krajów

*dane z roku 2008

Więcej informacji:
www.budmainterior.pl
www.meble.mtp.pl
www.homedecor.pl
www.biuro.mtp.pl
www.arenadesign.pl