ZAplus - rozwiązanie o najwyższej wydajności, elastyczności i łatwej obsłudze.

Innowacyjny wentylator ZAplus Ziehl Abegg - oszczędza 20 procent energii
Konstruktorzy wentylatorów z Ziehl-Abegg prezentują nową generację systemów wentylatorowych ZAplus, znacznie oszczędzającą energię. Premiera ZAplus odbyła się podczas targów Mostra Convegno 2012 w Mediolanie.

ZAplusZAplus
"Z ZAplus - wyznaczamy nowe standardy w dziedzinie wydajności, która wykracza znacznie ponad wyznaczniki dyrektywy UE (ERP) w oszczędności energii" - mówi Prezes Zarządu Ziehl-Abegg Peter Fenkl. Oznacza to, że wyższa cena zakupu urządzenia jest amortyzowana w ciągu jednego roku jego użytkowania. Po tym okresie np. zarządca supermarketu lub właściciel hotelu oszczędza pieniądze codziennie przez znacznie niższy pobór mocy.

ZAplus ma zwartą obudowę wykonaną z materiału kompozytowego o wysokiej wytrzymałości, w którym silnik i sterownik są zintegrowane. ZAplus waży co najmniej osiem kilogramów mniej niż dziś dostępne na rynku systemy. Na dodatek, urządzenie łączy w sobie idealną kombinację bionicznego wentylatora, silnika i zintegrowanej automatyki. Praca tego wentylatora osiowego jest bardzo cicha.

ZAplus oszczędza około 150 euro rocznie przy dziennym czasie pracy średnio 16 godzin (6000 h / rok). ZAplus daje producentom urządzeń, którzy obawiają się zaostrzenia i tak surowych przepisów UE w zakresie oszczędności energii (ERP 2015), pewność co do swojej superenergooszczędności, która aktualnie przekracza europejskie wytyczne (najsurowsze na świecie) w zakresie oszczędności aż dwukrotnie.

Dodatkowe zalety ZAplus to bezpieczeństwo i prosta instalacja. Innowacyjny system zapewnia producentom urządzeń i klientom dodatkowe korzyści: pomysłowy system minimalizuje ryzyko zwarcia termicznego - zamknięty kanał kablowy chroni kable elektryczne.

Nowy system wentylatorów ZAplus Ziehl-Abegg daje pewność wysokiej jakości i oszczędzania energii ponad wytyczne dyrektywy ERP. Użytkownicy końcowi zyskują znacznie mniejsze zużycie energii.