ACTIF Industries, francuski producent przenośnych mebli chłodniczych przeznaczonych dla piekarnictwa, ciastkarstwa i gastronomii, wprowadził ostatnio do sprzedaży całkowicie nowy produkt przeznaczony dla tego rynku, a mianowicie szafę chłodniczo-mroźniczą oznaczoną symbolem SCER 1000, która w ramach jednego urządzenia spełnia obie te funkcje, umożliwiając zamrażanie niewielkich ilości produktów i eliminując konieczność wszelkich manipulacji po zamrożeniu.
W komorze mroźniczej, znajdującej się w górnej części szafy SCER 1000 (-35°C, 1/3 pojemności) mieści się pięć tac piekarniczych o wymiarach 600 mm x 800 mm w odstępach co 60 mm. Rozpoczęcie cyklu zamrażania odbywa się przy użyciu regulatora, a pod koniec cyklu zamrażarka automatycznie przestawia się na tryb przechowywania w temperaturze -22°C.
W dolnej części, służącej do przechowywania produktów (-22°C, 2/3 pojemności urządzenia), w takich samych odstępach mieści się 12 tac o tych samych wymiarach.
Nowe urządzenie stanowi rozszerzenie gamy produktów przedsiębiorstwa, na którą składają się: szafy i lady chłodnicze o temperaturach dodatnich i ujemnych, zamrażarki o dużej pojemności, szafy fermentacyjne, komory do przechowywania ciasta, chłodziarki do pizzy oraz sprzęt pomocniczy. Firma poszukuje przedstawicieli handlowych o profilu instalatorskim w celu promocji rynkowej tego nowatorskiego produktu.
Szafa chłodniczo-mroźnicza SCER 1000 posiada wszystkie te zalety, którymi odznaczają się inne urządzenia gamy piekarniczo-ciastkarskiej oferowane przez przedsiębiorstwo oraz identyczne parametry techniczne :
• wentylowany parownik Kuba zabezpieczony przed korozją
• elektroniczną regulację z wyświetlaczem cyfrowym
• zgodność z wymogami norm CE
• solidne i niezawodne drzwi na zawiasach i zamykane na zatrzask
• dwie dostępne wersje wykonania (ze stali nierdzewnej 304 lub z pokryciem białą emalią)
• niezawodne uszczelki w drzwiach (z naturalnego kauczuku)
• zaokrąglone naroża wewnątrz szafy i uszczelki zdejmowane bez użycia narzędzi, co umożliwia utrzymanie nienagannej higieny
• krótkie terminy produkcji.
Założona w roku 1987, firma ACTIF Industries w swoim zakładzie o powierzchni około 4500 m² wytwarza rocznie ponad 6000 modułów. Meble, złożone ze standaryzowanych modułów, montowane są na zamówienie w celu uzyskania produktu finalnego – szafy lub lady odpowiadającej indywidualnym potrzebom.
www.actif-industries.com


Komentarze

  • szafa mrożnicza

    wszystko pięknie ,urządzenie lux,ale tylko przez miesiąc ,może dwa.Powód?brak kompleksowej konserwacji.Nie? to proszę sprawdzić skraplacze w urządzeniach już pracujących w cukierniach ,pizzerii,budkach z kebabem ,