Firma Flowair ogłosiła drugą edycję konkursu dla projektantów branży grzewczo-wentylacyjnej – Innowacje w Technice Grzewczej.


Konkurs będzie promować tych projektantów, których projekty systemów ogrzewania nadmuchowego oraz systemów wentylacyjnych wyróżniają się w szczególny sposób i charakteryzują się innowacyjnymi oraz niestandardowymi rozwiązaniami, wysoką estetyką, a także wykorzystaniem pełnej gamy możliwości urządzeń firmy Flowair.
Projektantów czeka pełen wyzwań konkurs. Projekty, nie tylko muszą spełniać szereg kryteriów, ale będą również podlegać ocenie przedstawicieli środowiska akademickiego, prasy branżowej oraz przedstawicieli producentów nagrzewnic firmy Flowair i Robur.

Zgłoszenia projektów są przyjmowane od września 2007 r. do maja 2008 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu 2008 r. Ocena projektów będzie się składała z trzech etapów. W pierwszym firma Flowair przeanalizuje i oceni projekty pod względem spełnienia przez nie wymaganych kryteriów konkursu. W drugim etapie projekty zostaną zakwalifikowane do jednej z dwóch kategorii: promowanie nagrzewania nadmuchowego lub innowacje w technice grzewczej, a następnie zostaną przyznane nominacje do finału. W trzecim etapie projekty zostaną przekazane do Jury, które po ich ocenie, wyłoni laureatów konkursu Innowacje w Technice Grzewczej.
Nagrodą główną w każdej z dwóch kategorii są 14-dniowe wycieczki do Barcelony dla dwóch osób. Przewidziane jest również 20 wyróżnień dla projektów, które zostaną nagrodzone trzydniowymi wycieczkami do Włoch.
Partnerami organizatora konkursu są: firma Robur S.p.A., miesięcznik Rynek Instalacyjny, portal internetowy EER.pl, Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Tekst regulaminu Konkursu oraz niezbędne informacje dostępne są na stronie www.flowair.pl/konkurs.php