Oficjalne otwarcie kolejnego regionalnego biura firmy aereco miało miejsce w Bydgoszczy dnia 21 kwietnia br. Inaugurację działalności biura połączono z konferencją prasową, na którą zaproszono przedstawicieli firm i projektantów współpracujących z firmą oraz regionalne media.


Konferencja była okazją do poznania pracowników firmy działających w regionie Bydgoszczy, Torunia i Olsztyna, a także omówienia z doradcami zagadnień związanych z wentylacją. Oficjalnej prezentacji firmy dokonał pan Rafał Finster, dyrektor aereco. Dyrektor zapoznał uczestników konferencji prasowej m.in. z historią firmy i zakresem działalności biura regionalnego oraz przedstawił najważniejsze realizacje w regionie.
Podczas spotkania przybyłym zaprezentowano produkty francuskiej firmy ALDES wprowadzane na polski rynek przez aereco.
Biuro regionalne firrmy aereco w Bydgoszczy obejmuje swoim zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie z Bydgoszczą i Toruniem oraz część województwa warmińsko-mazurskiego wraz z Olsztynem, Działdowem, Bartoszycami, Iławą, a także Płock.
Zakres działalności tego biura podobnie jak wszystkich pozostałych obejmuje:
- doradztwo w zakresie wentylacji,
- sprzedaż elementów i urządzeń wentylacyjnych,
- analizę projektów gotowych i dobór elementów systemów wentylacyjnych,
- prezentację urządzeń wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, ze szczególnym uwzględnieniem elementów higrosterowanych.
W 1999 roku powstał polski oddział francuskiej firmy AERECO - aereco wentylacja sp. z o.o. z siedzibą i magazynem centralnym w Warszawie. Od początku firma działa w skali całego kraju poprzez Doradców Klienta rozlokowanych w ośmiu największych miastach (Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu), dystrybutorów (obecnie około 60 firm) oraz producentów i dealerów okien (obecnie ponad 400 firm i punktów sprzedaży). Od grudnia 2004 r. uruchamiane są w tych miastach oddziały regionalne firmy aereco. aereco wenylacja sp. z o.o. zatrudnia obecnie 26 pracowników.
1 listopada 2004 r. zostało uruchomione pierwsze biuro regionalne firmy aereco w Krakowie obejmujące region Małopolski i Podkarpacia >>>szczegóły
Oficjalne otwarcie miały w tym roku również biura regionalne w Lublinie (inauguracja 09.03.2005 r.) oraz Wrocławiu (inauguracja 22.03.2005 r.).
Kolejne oficjalne otwarcie biura, po bydgoskiej inauguracji, planowane jest w Katowicach.
Adresy biur regionalnych w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu znajdują się na stronie http://www.aereco.com.pl/doradcy.php
Dyrektor aereco Rafał Finster przedstawił doradców regionalnych oraz hstorię firmy
Aereco jest francuską spółką akcyjną powstałą w 1982 roku. Firma jest największym producentem elementów higrosterowanych na świecie. We Francji firma zatrudnia około 100 osób, a łącznie z oddziałami zagranicznymi prawie 160. Aereco ma swoje oddziały na czterech kontynentach świata: w Anglii, Austrii, Chile, Chinach, Czechach, Danii, Japonii, Kanadzie, Litwie, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowacji, Szwecji, USA, Węgrzech i Włoszech. Siedzibą firmy jest strefa przemysłowa w Collegien pod Paryżem gdzie znajdują się biura, laboratorium, dział rozwoju, zakład produkcyjny oraz magazyny. Wszystkie produkty AERECO we Francji dystrybuowane są przez firmę ALDES (wentylacja mechaniczna) i ACTHYS (wentylacja naturalna i wentylacja hybrydowa).