W domu pokazowym wznoszonym w Poznaniu na ekspozycji „BudShow - dom inteligentny KNX”, zamontowano centralę wentylacyjną systemu in-VENA Firmy Bartosz.

In-VENA w domu pokazowym BudShow 2011
W Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wznoszony jest dom pokazowy w ramach projektu BudShow. Dom ma już ściany zewnętrzne i wewnętrzne, strop i więźbę dachową, a także centralę wentylacyjną systemu in-VENA, którą zamontowała ekipa Firmy Bartosz.
Centrala została zamontowana w ścianie zewnętrznej pomieszczenia gospodarczego, wraz z wyprowadzeniem kanałów zewnętrznych. Takie umiejscowienie centrali nie zajmuje przestrzeni użytkowej budynku, co ma istotne znaczenie w przypadku mieszkań i małych domów jednorodzinnych.

In-VENA w domu pokazowym BudShow 2011
Pokazowy dom inteligentny KNX będzie dostępny dla wszystkich odwiedzających targi Budma w dniach 11-14 stycznia 2011 roku w pawilonie 12. Prezentacja obiektu odbywać się będzie w trzech różnych obszarach. Pierwszy to ekspozycja „Dom w budowie” – specjalnie przygotowane przekroje konstrukcji i poszczególnych elementów pozwolą gościom odwiedzającym targi zapoznać się z zastosowanymi produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją. Towarzyszyć temu będą pokazy montażu wybranych komponentów domu. Ostatnim elementem tej przestrzeni specjalnej będzie ekspozycja gotowej do zamieszkania części domu.
Źródło: Firma BARTOSZ Sp.J.