Znane od 30 lat IKK - International Trade Fair Refrigeration, Air Conditioning and Ventilation - międzynarodowe targi chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji zostały odwołane!


IKK, Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji, nie odbędą się w Stuttgarcie w 2008 r. w wyniku przeprowadzonych dyskusji między VDKF (Niemiecki Związek Chłodnictwa i Klimatyzacji) i Messe Stuttgart.
Po prawie 30 latach istnienia znika z kalendarza jedno z największych europejskich wydarzeń branży ACR - targi IKK. Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji, Wentylacji IKK organizowane były co roku, naprzemiennie w dwóch niemieckich miastach: w Norymberdze w latach parzystych i w Hanowerze w latach nieparzystych. W roku 2008 miały odbyć się w nowym miejscu w Stuttgardzie.
Oświadczenie na stronie internetowej organizatorów, mówi po prostu "IKK 2008 r. nie odbędą się - szczegółowe informacje wkrótce."
Wystawa, która miała odbyć się w dniach 8-10 października br., znalazła się w sytuacji konkurencji z silnym rywalem - targami Chillventa w Norymberdze, które zostały ustanowione przez wpływową grupę wystawców.
Do IKK 2008 zgłosiło się około 200 firm, głównie rynku niemieckiego i chińskiego. Dla porównania, już w marcu 2008 Chillventa, z poważnym wsparciem ze strony większości najważniejszych producentów i dostawców, posiadała listę wystawców z 524 firmami...
Strona IKK: www.ikk-tradefair.com