Konferencja ukazała szereg wymaganych i ciekawych dokumentów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim autorom za ich wkład, nie tylko z obecności na targach.

Referaty, które zostały wygłoszone zakwalifikowano do kilku grup. Miło było usłyszeć referentów z Chin, Indii, Bałkanów, Szwajcarii i Kanady. Pokazało to, że w wielu przypadkach mamy do czynienia z tymi samymi wyzwaniami. Konferencja pokazywała co było dobre, ale ukazano także błędy, które uchronią wielu przed ich przyszłym popełnieniem.

Mogliśmy usłyszeć wiele o normach bezpieczeństwa. Nasze standardy są na ogół dobre, choć niektórym na pewno przydałaby się poprawa. Jednak największym problem stanowi brak ich przestrzegania. Wszelkie zmiany w standardzie powinny być prowadzone zgodnie z zasadą co ułatwia zrozumienie, ułatwia ich realizację oraz utrzymanie.

Zaprezentowano również perspektywy na przyszłość. Usłyszeliśmy także kilka widoki, co przyniesie przyszłość. Jak ktoś kiedyś powiedział, "przewidywanie przyszłości jest łatwe, jednak prawo jest trudniejsze". Będziemy mieć kilka lat, aby zobaczyć, jak przepowiednie się sprawdzają, ale było bardzo interesujące usłyszeć o nowych wymienników ciepła z ograniczoną ilość czynnika chłodniczego, wyższych elementach ciśnieniowych i hermetycznych sprężarek amoniaku.

Niektóre z dokumentów miały bardzo praktyczne podstawy, inne były bardziej teoretyczne.
Chociaż gospodarka Europy oraz innych kontynentów napotyka trudności i skutki kryzysu, organizator konferencji dołożył wszelkich starań aby przyciągnąć dużą liczbę uczestników i autorów z 30 krajów. Większość uczestników wyraziła chęć kontynuowania tej konferencji w przyszłych latach.

Na koniec pan Andy Pearson chciałby podziękować uczestnikom za poświęcenie czasu, aby uczestniczyć w konferencji.

Źródło: ''