Data rozpoczęcia
2008-11-19
Data zakończenia
2008-11-19

termin: 19.11.2008 miejsce: Warszawa


Eksperci Emerson Network Power, spółki należącej do koncernu Emerson (NYSE:EMR), światowego lidera w dziedzinie Business-Critical Continuity oraz spółki Wola Info S.A. jednego z kluczowych polskich dostawców kompleksowych rozwiązań informatyczych, zapraszają w dniu 19 listopada b.r. inwestorów, projektantów i przedstawicieli mediów na II Seminarium Eksperckie Emerson Network Power w Warszawie.

"Jest nam niezmiernie miło zaprosić inwestorów, projektantów i dziennikarzy zainteresowanych procesem inwestycyjnym, projektowaniem oraz najnowszymi technologiami stosowanymi w Data Center do udziału w II Seminarium Eksperckim Emerson Network Power. Chcemy ponownie, tak jak rok temu, spotkać się i w gronie ekspertów omówić bieżące zagadnienia związane z planowaniem i realizacją budowy lub rozbudowy już istniejącego Centrum Przetwarzania Danych."
, podkreślił Marek Rojek, ekspert ds. zasilania dużej mocy, Kierownik Działu Sprzedaży UPS Power, w Emerson Network Power.

"Z radością przyjęliśmy zaproszenie naszego partnera do udziału w tegorocznej edycji Seminarium Eksperckiego Emerson Network Power. W naszych wystąpieniach przedstawimy praktyczne wskazówki związane z etapem planowania projektu Data Center oraz przeanalizujemy krok po kroku aspekty procesu inwestycji w nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych."
, zaznaczył Adam Bartos, Kierownik Projektów Data Center w firmie Wola Info S.A.
Seminarium jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku zainteresowania udziałem zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem strony: www.seminariumeksperckie.pl
Program seminarium:
1. prezentacja

"Realizacja Inwestycji Centrum Przetwarzania Danych - od pomysłu do sukcesu"

Adam Smólski, Dyrektor Data Center, Wola Info S.A. i Adam Bartos, Kierownik Projektów Data Center, Wola Info S.A.
2. prezentacja

"Elementy aktywne w budowie niezawodnego systemu zasilania dla Data Center"

Marek Rojek, Kierownik Działu Sprzedaży UPS Power, Emerson Network Power

Prezentacja pokaże sposoby budowania niezawodnych systemów zasilania dla Data Center. Zaprezentowane zostaną koncepcje zasilania rekomendowane przez Emerson Network Power i przybliżona specyfika i najważniejsze możliwości nowoczesnych elementów aktywnych. Pokazane zostanie też jak wykorzystać elementy aktywne do budowy systemów o wysokiej niezawodności.

3. prezentacja

"Rozwiązania klimatyzacji wysokiej gęstości dla Data Center - XD"

Bartosz Biernacki, Kierownik Regionalny Działu Sprzedaży HPAC, Emerson Network Power

Prezentacja mówić będzie o rozwiązaniach klimatyzacji dla Data Center z wysoką gęstością zysków ciepła (wynikających z najnowszych technologii informatycznych, np. serwery typu BLADE) w oparciu o system XD (X-treme Density). Zaprezentowane zostaną rozwiązania pozwalające zarówno na jednorazową budowę Data Center pod docelową wielkość i wyposażenie w sprzęt IT, jak też elastyczne rozwiązania dla D.C. już istniejących lub nowobudowanych. W tym ostatnim przypadku mowa o D.C. mniejszej mocy, których rozbudowa ma być etapowana - rozbudowa systemu klimatyzacji XD możliwa jest wówczas bezinwazyjnie w stosunku do pracy sprzętu IT (bez zatrzymywania pracy serwerowni).O Emerson Network Power

Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Produkty marki Liebert z zakresu zasilania, klimatyzacji precyzyjnej i monitorowania oraz usługi firmy Emerson Network Power przyczyniają się do podniesienia efektywności i upraszczają zarządzanie technologiami sieciowymi oraz centrami danych poprzez zwiększenie dostępności i wydajności systemów teleinformatycznych, elastyczność oraz szybkość dostosowania rozwiązań do potrzeb Klienta. Więcej informacji: www.liebert.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com.

O EmersonTM

Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis, jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych. Więcej informacji: www.emerson.com.

O Wola Info

Wola Info SA działa na rynku IT od ponad 20 lat, dostarczając kompleksowe rozwiązania dla największych polskich przedsiębiorstw i instytucji. Wieloletnie doświadczenie, konsekwentne zwiększanie sprzedaży usług oraz rosnąca ilość wdrożeń, stawiają spółkę w gronie czołowych polskich firm sektora IT. Wola Info specjalizuje się w integracji systemów teleinformatycznych dla podmiotów związanych z rynkiem telekomunikacyjnym, finansowym, przemysłowym i administracji publicznej. Firma zajmuje się budową unikalnych rozwiązań biznesowych ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji procesów obsługi klienta (CRM), rozwiązań dla operatorów (BTS - Business Telco Solutions), zarządzania usługami IT. Spółka oferuje usługi także w zakresie projektowania, budowy i adaptacji centrów przetwarzania danych (Data Center) oraz projektowania, integracji i bezpieczeństwa infrastruktury IT. W 2007 r. przychody spółki przekroczyły 130 mln zł, a zysk operacyjny wyniósł 5, 22 mln zł.
We wrześniu 2007 r. Wola Info zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2008 r. spółka rozpoczęła budowę Grupy Kapitałowej. W czerwcu poinformowała o przejęciu 100 proc. udziałów w firmie Noblestar Polska za 0,9 mln zł. We wrześniu podpisała umowę zakupu 73 proc. udziałów w firmie Centrum Rozwiązań Menedżerskich za nie mniej niż 3,14 mln zł. Obydwie transakcje zostały sfinansowane ze środków pochodzących z publicznej emisji akcji.