Kongres to spotkanie specjalistów branży instalacyjnej z twórcami wymagań technicznych, komputerowych programów obliczeniowych, ekspertami biegłymi w zagadnieniach gospodarczo-ekonomicznych i tematyce unijnej. Wrzesień to także, tradycyjnie już od 13 lat możliwość spotkania z producentami dystrybutorami urządzeń sanitarnych, grzewczych, gazowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na wystawie INSTALEXPO 2004 towarzyszącej Kongresowi. To sprawdzony czas na nawiązanie i odnowienie kontaktów biznesowych.
Warszawa 7 - 8 września 2004
Centrum Konferencyjno – Kongresowe PWSBiA, ul. Bobrowiecka

Organizator:
Wydawnictwo INSTALATOR POLSKI www.polskiinstalator.com.pl
Patronat honorowy:
Wiceprezes Rady Ministrów Minister Infrastruktury
Prezes Krajowej Izby Gospodarczej
Kierownik Zakładu Wentylacji i Klimatyzacji PW
Przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
Program:
Podczas dwudniowej konferencji zaplanowano panele tematyczne, w których zaprezentowane zostaną zestawy ciekawych referatów.
7 września 2004
Ogrzewanie i wentylacja w małych obiektach
1. mgr inż. Artur Karczmarczyk, Stiebel Eltron – „Pompy ciepła w układach technologicznych –możliwości, ograniczenia, korzyści energetyczne i ekonomiczne”
2. dr inż. Jerzy Sowa, Politechnika Warszawska – „Wentylacja hybrydowa – przyszłość wentylacji czy przejściowa moda?"
3. dr inż. Ryszard Wnuk, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN – „Słoneczne i wykorzystujące biomasę systemy grzewcze – możliwości, praktyka i ekonomika inwestycji”

Nowoczesna technika kondensacyjna

4. dr inż. Krystyna Mizielińska, Politechnika Warszawska – „Różnice w projektowaniu kotłowni opalanych różnymi paliwami”
5. mgr inż. Ireneusz Jeleń, Viessmann – „Technika kondensacji pary wodnej w spalaniu oleju opałowego – pierwsze kroki w rozwoju na rynku krajowym”
6. mgr inż. Piotr Knypiński, Hoval – „Duża kondensacja”

Projektant a komputer

Prezentacje programów do instalacji c.o. i c.w.u., sieci zewnętrznych wodociągowych i kanalizacyjnych,graficzne programy wspomagające projektowanie.


8 września 2004


Wrzesień 2004 – sytuacja w sektorze instalacyjnym

1. dr inż Lucjan Furtak, Politechnika Warszawska – „Wymagania UE dla kotłów gazowych i olejowych w zakresie badań, efektywności energetycznej, oznakowania”
2. mgr inż. Marek Piwowarczyk, GUNB – „Ustawa o wyrobach budowlanych”
3. dr inż. Bożenna Toczyłowska, COBRTI Instal – „Zasady obowiązkowego oznakowania znakiem CE-EAS wyrobów budowlanych kontaktujących się z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi wynikające z postanowień dyrektyw UE”
4. Ryszard Kowalski, Związek Pracodawców-Producentów Materiałów dla Budownictwa – „ Ustawa o podatku VAT"

Ogrzewanie i wentylacja w dużych obiektach mieszkaniowych i użyteczności publicznej

5. dr inż. Maciej Robakiewicz, NAPE (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) – „Jakość energetyczna budynków - nowe ukierunkowanie projektowania, budowy i zarządzania”
6. Meibes „Decetralne przygotowanie c.w.u.- analiza działających układów”
7. dr inż. Mieczysław Dzierzgowski Politechnika Warszawska – „Możliwości obniżenia zużycia ciepła i kosztów ogrzewania – racjonalna eksploatacja instalacji ogrzewczej i węzła cieplnego w obiektach zasilanych z M.S.C.”

Ekokomin 2005

9. inż. Zbigniew Tałach, INiG Kraków – „Europejskie normy kominowe”
10.. inż. Jan Budzynowski, Korporacja Kominiarzy Polskich – „Warunki odbioru przewodów kominowych”
11. dr inż. Ryszard Zajda, INiG Kraków – „Bezpieczeństwo eksploatacji przewodów kominowych w świetle przepisów polskich i europejskich”
Otwarta dla zwiedzających (wstęp bezpłatny) będzie wystawa INSTALEXPO 2004.
Kongres i wystawa kierowane są do fachowców branży instalacyjnej: projektantów i wykonawców instalacji sanitarnych, grzewczych, gazowych i wentylacyjnych, inżynierów z ośrodków badawczych, instytutów, stowarzyszeń i organizacji z zakresu techniki budownictwa, nauczycieli i studentów uczelni technicznych, a także prezesów spółdzielni mieszkaniowych, pracowników pionów technicznych, administracji osiedlowych, firm budowlanych i deweloperów.
Koszt udziału w Kongresie:
- za 1 dzień 190 zł + VAT,
- za 2 dni 340 zł + VAT.
Uczestnikom konferencji organizator zapewnia: udział w wykładach i panelach dyskusyjnych, drukowane materiały konferencyjne, poczęstunki w przerwach.
Do pobrania:
formularz zgłoszenia i uczestnictwa w kongresie (pdf) ,
folder informacyjny o kongresie (pdf) ,
mapa dojazdu.
Szczegółowych informacji udziela:
- redakcja „Polskiego Instalatora” tel. (22) 678 37 60
- Emilia Skowrońska tel. (22) 678 37 33
Szczegóły na stronie: www.polskiinstalator.com.pl

Komentarze

 • Czyli dalej to samo?

  Dalej nic lub prawie nic (wyjętek dr Sowa) o zmiejszeniu potrzeb tylko o drogich inwestycjach w tańsze źródła. Izolować zamiast ogrzewać, to wstrętny temat. Czy nie lepiej budować taniej domy 40 kWh/m2 rocznie.

 • Hehe

  Fakt nikogo nie ma od izolacji. Ale biznes ważniejszy od środowiska i ekologii. Pamiętam takiego gościa Ludomir Duda "Bardzo opłaca się zmodernizować ogrzewanie natomiast izolacja jest drogą i mało opłacalną inwestycją" święte słowa Panie Duda!

 • Zgon INSTALEXPO

  No ... i kiedy wydrwigrosze z teamu Instalexpo sobie odpuszczą? to ich dogorywanie to żenada.
  Ja juz na chryzantemy dla nich odkładam.
  PS: Wentylek! Aleś mi zaimponował! rzekłeś z sensem! Wiesz, może ty tak w głębi siebie nie jesteś zły...