Firma Iglotech poszerzyła właśnie swoją ofertę o szeroki wybór pompek Aspen. Można znaleźć takie produkty jak: standardowe mini pompy do mniejszych systemów klimatyzacyjnych, pompy perystaltyczne, pompy do kotłów kondensacyjnych oraz pompy zbiornikowe.

Iglotech poszerza swoją ofertę o pompki do skroplin Aspen Pumps.
Aspen Pumps jako jeden z największych producentów pompek skroplin na rynku oferuje szeroki zakres swoich produktów.Nowością w ofercie Iglotech jest pompka Mini Aqua Silent+. Pompka charakteryzuje się ultra cienką konstrukcją pozwalającą na montaż nawet w najmniejszych przestrzeniach. Dzięki wysokiej wydajności silnika i specjalnie zaprojektowanemu tłumikowi akustycznemu jest jedną z najcichszych pompek w swojej klasie (19 dB(A)). Nowością jest przewód z wtyczką, który znacząco ułatwia montaż, jak i demontaż urządzenia. Znajduje zastosowanie w urządzeniach klimatyzacyjnych zamontowanych w biurach, czy salach konferencyjnych, czyli tam gdzie istotna jest cicha praca urządzenia.W ofercie firmy Iglotech są także standardowe mini pompy do skroplin zaprojektowane do instalowania w różnych wariantach. Pompkę Mini Aqua instaluje się za jednostką klimatyzacyjną, w kanale maskującym lub nad stropem podwieszanym. Pompka charakteryzuje się dużą wydajnością oraz niewielkimi wymiarami. Dzięki temu można instalować ją w prawie każdym klimatyzatorze typu Split. Aspen Mini Lime instaluje się obok klimatyzatora z możliwością ukrycia przewodów skroplinowych lub freonowych. Pompka służy wyłącznie do przetłaczania wody.
W obudowie klimatyzatora naściennego, w winylowym kanale czy nad powieszonym stropem instaluje się pompkę Mini Orange. Wszystkie pompki pozwalają na wypompowanie skroplin na wysokość 8m.Pompy perystaltyczne
charakteryzuje duża niezawodność i cicha praca. Nie są wrażliwe na zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Każda  pompa posiada trzyminutowy timer, który wyłącza pompę z opóźnieniem po uprzednim opróżnieniu tacy skroplin. Praca pomp perystaltycznych generuje stałe ciśnienie, co znaczy, że pompa może znajdować się do 15m od źródła kondensatu bez wpływu na wydajność. W ofercie Iglotech są to pompy typu Standard oraz Universal.

Firma Aspen stworzyła największa gamę pomp zbiornikowych znajdujących zastosowanie w różnych sytuacjach. Pompy zbiornikowe Hi-FLow oraz Hi- Lift charakteryzują się wysokim przepływem oraz dużą niezawodnością. Przeznaczone są do zbierania skroplin z urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Pompy posiadają dwa czujniki pływakowe: jeden służy do włączania pompy, drugi pływak wyłącza klimatyzator w przypadku uszkodzenia lub nieprawidłowego działania pompki.
W ofercie Iglotech są także pompy zbiornikowe dużej wydajności: Heavy Duty Hot Water, Economy Hot Water oraz Heavy Duty. Znajdują zastosowanie w sytuacjach, gdy podłączonych jest wiele urządzeń chłodniczych lub gdy następuje szybkie gromadzenie się wody w krótkim czasie.Firma Aspen zaprojektowała także pompy do usuwania skroplin z domowych i przemysłowych kotłów kondensacyjnych. Umieszczony pływak włącza pompę automatycznie usuwając nagromadzone skropliny. Pompy są przeznaczone do gazowych i olejowych kotłów kondensacyjnych, pieców gazowych wysokiej wydajności oraz do systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Firma Aspen jest liderem w projektowaniu i produkcji pomp kondensacyjnych dla klimatyzacji.
Więcej informacji dostępnych w oddziałach firmy Iglotech lub na stronie www.iglotech.com.pl.