Nowy, kondensacyjny, naścienny kocioł grzewczy Logamax plus GB162 wygrał prestiżową nagrodę iF Produkt Design Award 2008.

iF Produkt Design Award 2008 jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w zakresie stylistyki produktów na świecie, z ponad 50-letnią tradycją. Czcigodne jury ocenia ponad 2000 zgłoszonych produktów z ponad 35 krajów w 14 kategoriach konkursowych. Kryteria oceny to między innymi poziom innowacyjności i stopień szkodliwości dla środowiska.

Zwycięzca ma prawo korzystania z przywilejów tego wyróżnienia przez cały cykl życia produktu.

Logamax Plus GB162 otrzymał wyróżnienie w kategorii Przemysł/Budownictwo. W niższych zakresach mocy do 45kW Logamax plus GB162 jest kotłem doskonale nadającym się do domów jedno- lub dwurodzinnych. Dzięki nagrodzonej i docenionej przez fachowców stylistyce komponuje się on doskonale z nowoczesnymi wnętrzami dzisiejszych domów.

Maksymalna moc na najmniejszej przestrzeni: wraz z kotłem Logamax GB162 Buderus wprowadza nowe standardy w technice grzewczej. Wydajność 100kW jest istotnym osiągnięciem w dziedzinie wiszących, gazowych kotłów kondensacyjnych. Nadaje się on idealnie do domów wielorodzinnych, a w układzie kaskadowym także do większych obiektów mieszkaniowych.

Zalety:
- Pierwszy naścienny kondensacyjny kocioł grzewczy o mocy 100kW.
- Innowacyjny, kondensacyjny wymiennik ciepła wykonany w technologii ALU plus dla maksymalnej żywotności.
- Uszlachetniona powierzchnia wymiennika ciepła metodą polimeryzacji plazmowej w celu łatwego czyszczenia i konserwacji.
- Kaskada kotłów do 400kW na jednym metrze kwadratowym. „Plug&Burn”: innowacyjna koncepcja kaskady w celu łatwego montażu.
- Idealny kocioł do domów wielorodzinnych i większych obiektów mieszkalnych.

Źródło: www.buderus.pl