Odbywające się w dniach 3-5 września 2010 Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE uświetni swoją obecnością międzynarodowej sławy designer Christian Ghion. Projektant, znany na świecie z oryginalnych dzieł sztuki użytkowej, współpracuje z marką Runtal, dla której stworzył niepowtarzalny grzejnik – obraz Runtal Splash.

Idealny dom i wnętrze według Christiana Ghiona
Nadchodzące warszawskie Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE staną się prawdziwą atrakcją dla odwiedzających. „Nowe trendy w designie. Innowacyjne rozwiązania w stylizacji przestrzeni mieszkalnej” to motyw przewodni odbywającego się w ramach wydarzenia seminarium dla architektów i projektantów wnętrz. Christian Ghion, który weźmie w nim udział, jest bez wątpienia jednym z najlepszych współczesnych francuskich designerów. Dzieła tego artysty są wystawiane w tak prestiżowych instytucjach jak Muzeum Guggen-heima w Nowym Yorku, Muzeum Sztuki Dekoracyjnej oraz Centrum Georgesa Pompidou w Paryżu. Jego projekty łączą prostą formę z ładunkiem zmysłowości i emocji. Taki jest właśnie Runtal Splash, pierwszy dekoracyjny grzejnik według projektu Christiana Ghiona, opracowany specjalnie dla marki Runtal. Produkt zdobył prestiżową nagrodę red dot design award 2010, zaliczaną do najważniejszych i najbardziej renomowanych w dziedzinie wzornictwa.

Grzejnik urzekającym dziełem sztuki
Innowacyjny, designerski Runtal Splash jest dowodem na to, że grzejnik może łączyć funkcje użytkowe i dekoracyjne. Stanowi on oryginalną i elegancką ozdobę pomieszczenia, w którym został zainstalowany – salonu, kuchni czy salonu kąpielowego. Dekoracyjny grzejnik Runtal Splash, do montażu w pionie i poziomie, doskonale wpisuje się w nowo-czesne oraz minimalistyczne aranżacje. Jego niezwykła forma jest inspirowana sztuką zen, co przejawia się w prostocie formy, grze przestrzenią i jednolitej kolorystyce. Motyw koncentrycznych kół przywodzi na myśl skojarzenie łagodnych fal wywołanych uderzeniem spadającej kropli wody.
Grzejniki dekoracyjne Runtal Splash charakteryzują się niezwykłym wyglądem dzięki za-stosowaniu ozdobnego frontu Corian®. Jako kompozyt naturalnych minerałów i żywicy akrylowej jest on łatwy w kształtowaniu a jednocześnie doskonale przewodzi ciepło. Materiał ten jest ponadto nieporowaty, odporny na zabrudzenia, łatwy w czyszczeniu oraz nie-zwykle wytrzymały. Można go odnawiać i naprawiać, dzięki czemu dekoracyjny grzejnik Runtal Splash będzie pełnił swoje funkcje przez długi czas. Pod warstwą Corian® znajduje się konstrukcja spodnia z ekspandowanego grafitu naturalnego, w którą wmontowano zasilane elektrycznie elementy grzewcze. To one zapewniają szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu. Grzejnik osiąga wydajność cieplną 750 W i można go łatwo regulować w zależności od indywidualnych potrzeb. Wygodna, elektroniczna obsługa jest realizowana za pomocą programowalnego urządzenia sterującego, umieszczanego na ścianie.
Runtal SplashRuntal Splash

Warszawskie inspiracje – Targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE 2010 odbędą się w dniach 3-5 września 2010 w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI. To największa w Warszawie wystawa poświęcona urządzaniu domu, mieszkania i ogrodu.

Christian Ghion spotka się z uczestnikami Seminarium dla Architektów i Projektantów Wnętrz w pierwszym dniu Targów, 3 września 2010. Początek wydarzenia o godzinie 11.00.

Christian Ghion, urodzony w 1958 roku w Montgomery we Francji, jest absolwentem Ecole Nationale Superieure de la creation industrielle, którą ukończył w 1987 roku. W 1990 roku zdobył „Grand Prix de la creation de la ville Paris” i od tego momentu pracuje dla renomowanych marek takich jak: Cappellini, Driade, Hatchi Design, Sawaya & Moroni, Ventura, czy Yves Saint Laurent.

RuntalRUNTAL to marka wchodząca w skład Zehnder Group z siedzibą w Szwajcarii. Od 1984 roku stanowi niezmienne źródło inspiracji dla branży i klientów indywidualnych. Grzejniki Runtal charakteryzuje awangardowe wzornictwo, śmiałe idee oraz oryginalny design. Ich pomysłodawcami są znani projektanci, m.in. duet King & Miranda.
Należące do portfolio Zehnder Group grzejniki Runtal to produkty z pogranicza sztuki i technologii. O ich wyjątkowości stanowią doskonałe parametry oraz wydajność produktów ukryte pod abstrakcyjnymi kształtami i niezwykłą estetyką. Przedstawicielem marki
Runtal na Polskę jest firma Zehnder Polska.
Więcej informacji o produktach marki Runtal na www.runtal.plŹródło: E.C.H.O Communications