Firma Ziehl-Abegg przedstawia wentylatory osiowe o aerodynamicznym profilu bionicznym i z innowacyjną technologią napędu ECblue.

Idealna kombinacja wentylatora
ECblueZespoły pracujące w bionice, na pograniczu różnych nauk, osiągają rewolucyjne udoskonalenia w zakresie rozwoju nowych systemów technicznych. W wypadku firmy Ziehl-Abegg spowodowało to zbudowanie jedynych w swoim rodzaju wentylatorów osiowych FE2owlet. Jako przykład posłużyła sowa - ptak, wyróżniający się najbardziej bezszmerowym lotem w świecie.
Innowacyjna konstrukcja wyraźnie, już od strony zewnętrznej udowadnia, iż został wytyczony nowy szlak, lecz prawdziwe zalety tutaj zdobyły parametry strumienia. Profil aerodynamiczny jest przekonujący nie tylko w warunkach laboratorium, ale szczególnie, w aplikacjach Użytkownika i przede wszystkim, przy krytycznych charakterystykach strumienia. Charakterystyki hałaśliwości są widoczne nie tylko we wskazanym w katalogu poziomie ciśnienia akustycznego. Zbilansowane akustyczne parametry dźwięku pracującego wentylatora powodują pozytywną ocenę charakterystyk hałaśliwości, kiedy w systemie są obecne tylko minimalne czynniki hałasu.

Obecnie wirniki FE2owlet dzięki zastosowaniu perspektywicznej nowoczesnej technologii ECblue mogą być kombinowane z komutowanymi elektronicznie silnikami prądu stałego z wirnikiem zewnętrznym.
Koncepcja silników elektrycznych ECblue jest przekonującą zawdzięczając nie tylko maksymalnym współczynnikom wydajności. Jak i w naturze, tutaj jest preferowana realizacja najprostszych rozwiązań. Dotychczas zespoły kompleksowe wentylatorów były opracowywane tylko przez fachowców z oddziałów konstruktorskich. I właśnie technologia ECblue jest tutaj na właściwym miejscu. Dzięki konstrukcji modułowej można dokonać wyboru pomiędzy bardziej prostym wariantem BASIC i wariantem indywidualnym PREMIUM. To znacznie upraszcza operacje montażowe, pierwsze uruchomienie oraz roboty konserwacyjne. Dobrym przykładem tego może być bezprzewodowe nastawianie paramentów lub kontrola działania wentylatorów. Minęły już te czasy, kiedy instalator zmuszony był do pracy w deszczu i w czasie burzy z parasolem i notebookiem nad otwartą skrzynką połączeń zespołu elektronicznego.

Zakres funkcji zespołu elektronicznego BASIC umożliwia optymalne i proste obsługiwanie w więcej niż 90% wypadków standardowego stosowania. Przy pomocy modułów opcyjnych PREMIUM zakres funkcji, używanych np. do regulacji i komutacji, może być poszerzany indywidualnie i odpowiednio do zamierzonego celu.

Zhiel-AbeggFirma Ziehl-Abegg została założona w 1910 roku w Berlinie przez Emila Ziehla. Najpierw przedsiębiorstwo działało w zakresie produkcji silników elektrycznych. Później, w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, opracowano wentylatory z silnikami elektrycznymi o wirniku zewnętrznym, które sprzedawano z dużym powodzeniem. Już na przestrzeni około 100 lat podczas opracowania, produkcji i zbytu własnych wyrobów firma kieruje się zasadami najwyższej efektywności i najwyższej jakości. Dziś firma Ziehl-Abegg należy do czołowych przedsiębiorstw międzynarodowych, działających w zakresie urządzeń wentylacyjnych i napędowych oraz towarzyszących urządzeń regulacyjnych. Wentylatory o średnicy od 190 do 1400 mm w ich różnych zastosowaniach zapewniają optymalną dynamikę strumienia powietrza. Przykładem ich zastosowania mogą służyć instalacje grzejne i chłodzące oraz urządzenia, stosowane do klimatyzacji pomieszczeń czystych, w technice rolniczej i drogowej. Do kolejnych rodzajów produkcji należą silniki elektryczne dla wyciągów, medycyny, robót podwodnych albo silniki elektryczne, zabezpieczające napęd autobusów. Razem z 1500 pracownikami, zatrudnionymi w przedsiębiorstwie czołowym w mieście Künzelsau oraz w położonych w pobliżu zakładach produkcyjnych, firma Ziehl-Abegg zajmuje ważną pozycję w Niemczech. Na całym świecie przedsiębiorstwo zatrudnia 2500 pracowników pracujących w 25 przedsiębiorstwach i zakładach filialnych, reprezentujących również interesy partnerów biznesowych i partnerów, działających w zakresie zbytu. Obrót firmy w 2009 roku stanowił 253 mln euro. Dwie trzecie obrotu w latach ubiegłych przypadało na eksport. Wysokość inwestycji zaplanowanych na 2010 rok jest wyrażana w milionach przez liczbę dwucyfrową. Dalsze informacje są dostępne na stronie internetowej www.ziehl-abegg.de.Źródło: Ziehl-Abegg Polska Sp. z o.o.