Data rozpoczęcia
2009-03-27
Data zakończenia
2009-03-27

termin: 27.03.2009 miejsce: Warszawa


Archeton objął patronatem medialnym I Ogólnopolski Kongres Podsumowujący Funkcjonowanie Nowych Założeń Ministerstwa Infrastruktury w zakresie oceny energetycznej i certyfikacji budynków.
Organizatorem kongresu jest Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o. Wśród zaproszonych ekspertów znajdą się pracownicy Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele sektora nieruchomości.
To pierwsze tego typu spotkanie branżowe z udziałem urzędników i przedsiębiorców, od czasu wejścia w życie Dyrektywy Unijnej 2002/91/WE., poświęcone wymianie doświadczeń, zdobyciu wiedzy, wyjaśnieniu wątpliwości.
Zdecydowaliśmy się na udzielenie temu wydarzeniu wsparcia medialnego, ponieważ niezwykle ważne jest zdobywanie wiedzy, zwłaszcza w tym okresie przejściowym, od mementu wejścia dyrektywy unijnej w życie, do momentu zasilenia rynku odpowiednią ilością specjalistów wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej budynków - mówi Robert Pierzchała Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ARCHETON Sp. z o.o. - Dopiero od niedawna uczelnie wyższe kształcą w tym zakresie. Rynek nie jest, zatem wystarczająco nasycony.
Kongres odbędzie się 27 marca br. w Warszawie. Minie wówczas 3 miesiące od chwili wejścia w życie nowych przepisów. Jest to idealny czas na pierwsze wnioski i wskazanie dobrych praktyk w temacie energooszczędności.
Główne tematy tego spotkania dotyczyć będą zarówno aspektów formalno-prawnych (wymagania, dokumentacja techniczna), technik pomiarowych budynków, technik monitoringu powykonawczego, jak i informacji dotyczących oceny wpływu konstrukcji, technologii, materiałów, projektu architektonicznego na zmniejszenie zużycia energii w budynku. Będą to przede wszystkim praktyczne porady ekspertów do wykorzystania na gruncie współpracy z klientami.
Istnieje niezmierna potrzeba informowania inwestora w zakresie uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Dzięki działaniom pro-energooszczędnym nie tylko będziemy mieć niższe wydatki za prąd, który drożeje nieustannie, ale wartość nieruchomości będzie też wyższa. Ponadto tego typu działania edukacyjno-informacyjne niezwykle podnoszą świadomość ekologiczną ogółu społeczeństwa.
Więcej informacji o kongresie na www.ocena-energetyczna.org
Źródło: www.archeton.pl