Data rozpoczęcia
2012-10-18
Data zakończenia
2012-10-18
Miejsce
Warszawa

I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła:


„Perspektywy rozwoju pomp ciepła
i ich znaczenie w budynkach energooszczędnych,
pasywnych i około zero-energetycznych”

18 października 2012 r. Warszawa, Centrum Konferencyjne EXPO XXI
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO


Organizator - Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła „PORT PC” - zaprasza do udziału w Kongresie 18 października w Warszawie. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele organizacji branżowych i instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce oraz przedstawiciele branży grzewczej, którzy przedstawią specyfikę i różnicę między polskim a europejskim rynkiem pomp ciepła oraz zapoznają uczestników Kongresu z aktualną sytuacją rynkową m.in. w ustawodawstwie, w programach finansowania, z perspektywami i możliwościami rozwoju pomp ciepła w Polsce.

Spotkanie to dostarczy wielu ciekawych informacji z zakresu technologii pomp ciepła i będzie okazją do wymiany doświadczeń w gronie międzynarodowych Ekspertów i Partnerów branżowych.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność nadsyłanych potwierdzeń!

PORT PCPolska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem osób, firm, instytucji i uczelni oraz ośrodków badawczych związanych z branżą pomp ciepła. Do głównych celów PORT PC należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła – prowadzenie kampanii informacyjnej, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła.
Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła z siedzibą w Brukseli (EHPA) i współpracuje z największymi branżowymi organizacjami pomp ciepła w Europie (niemieckie BWP, szwajcarskie FWS).
W działaniach PORT PC uczestniczą wybitni specjaliści z polskich i zagranicznych uczelni technicznych oraz instytutów badawczych, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Fraunhofera ISE w Niemczech. Działania merytoryczne koordynuje Rada Programowo-Naukowa PORT PC pod przewodnictwem dr. inż. Mariana Rubika, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie technologii pomp ciepła w Polsce.