W dniu 24 listopada 2011 r. w hotelu Gromada Airport odbyła się I Konferencja Techniczna „Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków”.

I Konferencja techniczna ECKELMANN - relacja
ECKELMANNSukces I Konferencji Technicznej „Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków".

Konferencję zorganizowała firma Etis - polski dystrybutor rozwiązań Eckelmann - niemieckiego specjalisty w automatyce chłodniczej, którego rozwiązania obniżają zużycie energii elektrycznej zachodnich supermarketów nawet o 25%.

Głównym celem konferencji było przedstawienie technologii firmy Eckelmann na tle obecnej sytuacji energetycznej świata. Dr Frank Uhlemann - Dyrektor Działu Chłodnictwa i Automatyki Budynku Eckelmann omówił konkretne projekty z rynku niemieckiego, w których zintegrowanie systemów chłodniczych, klimatyzacji i wentylacji połączone z odzyskiem ciepła umożliwiło ograniczenie zużycia energii aż o 35%. Jens Meyer - Dyrektor Działu sprzedaży zaprezentował najnowsze rozwiązania technologiczne - sterownik UA 400 i system pomiaru temperatury urządzeń chłodniczych drogą radiową.

„W obliczu rosnących kosztów energii elektrycznej, rozwiązania w tak znaczny sposób ograniczające jej zużycie, oznaczają nie tylko znaczne oszczędności dla supermarketów i dużych systemów - pozwalają one również budować długofalową przewagę nad konkurencją” - mówi Leszek Kuczyński, prezes zarządu firmy Etis. „Wielu nie przypuszcza nawet jak ogromny potencjał oszczędności kryje się w największych konsumentach energii- chłodnictwie, ogrzewaniu, klimatyzacji i oświetleniu” - podsumowuje.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele branży chłodniczej i automatyki budynku, instalatorzy projektanci, a także przedstawiciele czasopism fachowych: „Przeglądu Technicznego” i „Chłodnictwo i Klimatyzacja.”

Więcej informacji: www.etis.pl

Konferencja Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków. Fot. EtisKonferencja Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków. Fot. Etis
Konferencja Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków. Fot. Etis

Źródło: ETIS Sp. z o.o.