W dniach 19 - 21 marca 2010 roku w Bydgoszczy odbędzie się I edycja Targów Energii Odnawialnej TEO-2010.

I edycja Targów Energii Odnawialnej TEO
TEOTEO-2010 to impreza targowa poświęcona wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Wydarzenie w założeniu ma się stać impulsem do rozwoju rynku eko-energii w Polsce i Środkowej Europie.

Tematyka targów dotyczy przede wszystkim odnawialnych źródeł energii. Przedstawione zostaną systemy grzewcze wykorzystujące OZE, w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory, pompy cieplne, biopaliwa, biopaliwa stałe, pelety, biopaliwa płynne, biogaz.

Targi Energii Odnawialnej odbywać się będą równolegle z XXVIII Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD. Odwiedzającymi Targi będą przedstawiciele samorządów lokalnych, inwestorzy, projektanci, architekci, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, właściciele domów jednorodzinnych, przedstawiciele administracji szkół, szpitali, i innych budynków użyteczności publicznych.

Naszym celem jest to, by Targi Energii Odnawialnej TEO stały się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami. Firmy zwracają uwagę na niewielką wiedzę i dostępność rozwiązań ekologicznych w naszym kraju. Stąd pomysł imprezy, która byłaby miejscem propagowania wiedzy teoretycznej i dałaby odpowiednie narzędzia praktykom. - czytamy na stronie internetowej targów.

Zakres tematyczny targów TEO:
- energia słoneczna
- energia wiatrowa
- energia wodna
- energia geotermalna
- biopaliwa stałe (biomasa)
- biopaliwa płynne
- biogaz
- technologie energooszczędne.

Targom będzie towarzyszył bogaty program seminariów i konferencji branżowych.

Nazwa: TEO-2010 - Targi Energii Odnawialnej
Miejsce: Bydgoszcz, ul. Gdańska 163 - obiekty wystawiennicze
Termin: 19.03.2010 - 21.03.2010
Godziny otwarcia: piątek - sobota 10.00 - 17.00; niedziela 10.00 - 15.00.

Więcej: http://www.targi-pom.com.pl/index.php?page=targi&id=48

Źródło: Targi Pomorskie Sp. z o.o.