Od wtorku 22.01.2008 r. aż do najbliższego piątku (25.01) w Poznaniu będą trwały XVII Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2008. Wśród wystawców spotkać będzie można firmy z naszej branży.
Prawie 1 200 wystawców z kilkudziesięciu państw, 43 000 m² powierzchni ekspozycyjnej, a także bogaty program wydarzeń – to krótka charakterystyka Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w dniach 22-25.01.2008 r. na terenie MTP w Poznaniu. Organizatorzy odnotowali zwiększenie liczby wystawców o 16,5%, zaś powierzchni wystawienniczej o 7% w stosunku do poprzedniej edycji targów BUDMA w roku 2007. Prognozuje się, że tegoroczną BUDMĘ odwiedzi ponad 80 000 gości z kraju i zagranicy.
Organizatorzy Targów zadbali o bogaty program wystąpień, seminariów i warsztatów. Pierwszego dnia BUDMy dyskutować będzie się o innowacyjności w budownictwie oraz o możliwościch pozyskania środków na cele budowlane. W panelu "Innowacyjna gospodarka" zaplanowano wystąpienie na temat praktycznych wskazówek dla przedsiębiorstw zainteresowanych pozyskiwaniem środków unijnych w latach 2007-2013.
Na konferencjach i podczas warsztatów BUDMy nie zabranie też tematyki biznesowej oraz marketingowej, a także prezentacji rozwiązań IT dla branży budowlanej. Tradycyjnie omówione zostaną zmiany w przepisach budowlanych.
Dzięki współpracy z Fundacją Poszanowania Energii, Zrzeszeniem Audytorów Energetycznych oraz Narodową Agencją Poszanowania Energii, zaprezentowany zostanie blok tematyczny, który z całą pewnością cieszyć się będzie uznaniem wśród fachowej publiczności. Podczas seminarium poświęconemu świadectwom energetycznym omówione zostaną zagadnienia związane z przebiegiem prac nad wdrożeniem Dyrektywy UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynku wraz z przepisami wykonawczymi do Prawa Budowlanego ustalającymi metodykę i zawartość świadectw energetycznych. Przedstawione zostaną algorytmy do obliczeń charakterystyk energetycznych budynków. Zaprezentowanie doświadczeń innych krajów europejskich w problematyce ocen energetycznych pozwoli określić stan i jakość tych działań w Polsce. >>więcej
Bogaty program wykładów uzupełniają konkursy. W środę 23. stycznia w godzinach popołudniowych na uroczystej gali zostaną wręczone "Złote Medale MTP" oraz wyróżnienia "Acanthus Aureus".
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA dzielą się na salony, co sprawia że profesjonaliści z branży bez trudu odnajdą wśród obszernej oferty wystawców rozwiązania na miarę swoich potrzeb. W ramach salonów tematycznych pojawią się także firmy zajmujące się wykonawstwem, doradztwem finansowym, a także związki, izby stowarzyszenia, wydawnictwa branżowe i podmioty oferujące usługi z zakresu informacji, promocji gospodarczej. Salony BUDMY 2008: Ściany i stropy, Dachy, Okna i drzwi, Kamień w budownictwie, Armatura i ceramika, Informatyka dla budownictwa, Drewno w budownictwie, Centrum Budownictwa Sportowego (CBS) oraz INVESTFIELD.
Ponadto BUDMę urozmaicą Dzień Dekarza, Urbanisty, Audytora Energetycznego, Dystrybutora, a także Ogólnopolskie Mistrzostwa Glazurników - czyli każdy z budowlańców znajdzie coś interesującego więcej
Na BUDMie będą miały swoje stoiska firmy z branży HVACR. Będą to:
AERECO WENTYLACJA Warszawa (paw. 5, st. 39E)
AWENTA EWA Sp.j. Mińsk Mazowiecki (paw. 5 piętro, st. 214)
BREVIS Kraków (paw. 5, st. 74)
BUDOWA LODOWISK TOL Sp. z o.o. Warszawa (paw. 15B, st. 5)
ECO THERM-POLSKA Sp. z o.o. Gniezno (paw. 3, st. 31)
FLOP SYSTEM Sp. z o.o. Wrocław (paw. 5, st. 120)
EMKA - REKUPERATORY M.D. KOSOWSKI Sp.j Wrocław (paw. 3A, st. 57)
GLOBAL-TECH Renata Nowak PHU Dąbrowa Górnicza (paw. 6, st. 41)
GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o. Baranowo (paw. 3A, st. 7)
HEISSLUFTTECHNIK FLOCKE Sp. z o.o. Katowice (paw. 6, st. 35)
IGLOTECH Sp.j. PHU Kwidzyn (paw. 6, st. 2)
KLIMAWENT Gdynia (paw. 6, st. 28)
KMW Engineering GmbH Klingenthal (Niemcy) (paw. 4, st. 22)
KOMPLEKS Sp. z o.o. Wałbrzych (paw. 15B, st. 56)
KRIOKOMORY Gdynia (paw. 15B, st. 105)
PRESTO Sp. z o.o. Warszawa (paw. 3, st. 19)
PRO-VENT Systemy Opole (paw. 6, st. 42)
UNIWERSAL Sp. z o.o. Katowice (paw. 6, st. 26)
Firma VENTURE INDUSTRIES wystąpi podczas tegorocznej BUDMy jako doradca "Przewodnika Budowlanego" (paw. 3, st. 63). mapa ekspozycji