HPM 100A (Wattman) to innowacyjny miernik poboru mocy urządzeń podczas pracy i w stanie gotowości (standby).


Miernik HPM 100A może prowadzić pomiary kilku urządzeń jednocześnie (wyniki łączne) bez stosowania dodatkowych kabli, wystarcza proste podłączenie badanych urządzeń do wspólnej listwy z gniazdami sieciowymi.
Miernik jest wykorzystywany do pomiaru różnorodnych parametrów takich: jak napięcie AC, pobór prądu AC, współczynnik mocy (PF), częstotliwość, moc, energia. Wylicza też koszty energii i wielkość emisji dwutlenku węgla. Duża precyzja i rozdzielczość pomiaru pozwala na wiarygodny pomiar mocy w stanie „standby” już od 0,009 W, a możliwość bezpośredniego pomiaru prądu do 15A pozwala na pomiar mocy do 3,75 kW.

Produkt został zakwalifikowany przez Koreańską Agencję Technologii jako wyrób najwyższej klasy światowej i o dużym stopniu innowacyjności. Konstrukcja przyrządu pozwala na jednoczesne monitorowanie i odczyt na LCD czterech wielkości: napięcia, prądu, mocy, częstotliwości. Kolejnym atutem HPM 100A jest brak potrzeby zasilania bateryjnego oraz adapterów. Urządzenie zalicza się do grupy produktów typu Plug&Play.
Standardowo w komplecie z HPM 100A dostarczany jest kabel RS232 i niezbędne oprogramowanie. Dystrybutorem HPM 100A jest gdańska firma BIALL Sp. z o.o.